Норвегія приєдналася до 11 країн, які допомагають Україні протистояти атакам росії в кіберпросторі.
Норвегія стала 12-ю країною – учасницею Талліннського механізму, який підтримує посилення кіберзахисту України.
Про приєднання до ініціативи Норвегія оголосила в Римі під час Ukraine Recovery Conference, повідомив у телеграм-каналі міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
До кінця 2025 року Норвегія планує надати понад 100 млн грн (25 млн норвезьких крон). Ці гроші будуть спрямовані на підтримку проєктів, які сприятимуть підвищенню кіберстійкості цивільної та критичної інфраструктури України, йдеться в повідомленні.
Україна започаткувала Талліннський механізм разом із партнерами у 2023 році у відповідь на кібератаки росіян.
Федоров стверджує, що сьогодні це дуже важливий інструмент залучення технічної допомоги у сфері кібербезпеки, у рамках якого реалізуються десятки ініціатив.
Раніше до ініціативи приєдналися Велика Британія, Данія, Естонія, Італія, Канада, Нідерланди, Німеччина, Польща, США, Франція та Швеція.
Євросоюз, НАТО і Світовий банк долучилися як офіційні спостерігачі.
Бекграунд. На початку липня стало відомо, що Швеція виділяє 590 млн грн на посилення кібербезпеки України. Гроші спрямують на оновлення ІТ-інфраструктури, посилення захисту цифрових продуктів і навчання співробітників ключових держустанов.