Падіння долара не є початком краху його ключової ролі у світі – МВФ

Попри найбільше падіння за 50 років, долар залишився ключовою валютою у світовій фінансовій системі

Фото: Getty Images

Попри найбільше піврічне падіння з 1973 року, американський долар залишається ключовою валютою у світовій фінансовій системі.

Про це повідомляє пресслужба Міжнародного валютного фонду External Sector Report.

На думку аналітиків МВФ, падіння долара не свідчить про втрату довіри, а є результатом надмірного зміцнення валюти у 2024 році, геополітичної турбулентності, зростання попиту на хеджування та зміни очікувань щодо грошово-кредитної політики США.

У МВФ наголосили, що домінування долара зберігається вже понад 80 років попри такі глобальні зрушення, як розпад Бреттон-Вудської системи (1973), кінець холодної війни (1991) і створення євро (1999).

Відомо, що долар є основною валютою міжнародної торгівлі, фінансів та резервів, і, на думку МВФ, його центральна роль не похитнулася.

Окрім того, долар має «непомірний привілей» – США можуть запозичувати дешевше й у більших обсягах, аніж інші країни. Водночас це має зворотний бік – «непомірний обовʼязок», бо валюта забезпечує страховку для світу від глобальних шоків.

У пресслужбі також розповіли про розвиток цифрових доларових активів, зокрема стейблкоїнів. Вони можуть посилити домінування долара, але також створюють ризики для фінансової стабільності.

За даними пресслужби, торговельні бар’єри у країнах із дефіцитами, зокрема в США, не змінюють глобальних дисбалансів, бо діють як шок для внутрішньої економіки, зменшуючи інвестиції та заощадження.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що готівковий курс долара знизився, а євро подорожчав. На чорному ринку американська валюта опустилася на 3 копійки, а європейська – на 6 копійок.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS