Генеральний прокурор Руслан Кравченко повідомив, що львів'янин зі спінально-м'язовою атрофією (СМА) Назарій Гусаков, який збирав кошти на своє лікування, вже найближчими днями заочно отримає підозру.
«Сьогодні або завтра ми виходимо із заочно підозрою, фігуранта немає в країні», – сказав він журналістам на брифінгу в середу, передає Інтерфакс-Україна.
За словами генпрокурора, у справі понад 300 потерпілих, а сума збитків сягає 1,2 млн грн.
«Повідомлення про підозру не означає, що досудове розслідування буде закінчено», – додав Кравченко.
У середині червня в соцмережі Х почали поширювати дописи, що Гусаков не відповідає на запитання про звіти за зібрані на лікування кошти. Після цього він опублікував в телеграм-каналі текст: «Якщо все вийде, то на еврісді, принаймні цього року збирати більше не доведеться. Залишиться лише реабілітаційні процедури та препарати».
Пізніше в коментарі медіа він відкинув усі звинувачення у шахрайстві. Крім того, він написав у соцмережах, що йому варто було вести бухгалтерію і збирати чеки, які б підтверджували витрати зібраних на лікування коштів, але в нього не було для цього досвіду.
У свою чергу мер Львова Андрій Садовий заявив, що у 2023 році Львівська міськрада підписала меморандум із компанією «Рош Україна», яка виготовляє препарати для пацієнтів зі СМА, і у червні 2024 року Гусаков став першим дорослим львів’янином, який почав отримувати ці ліки безоплатно, зокрема, йдеться про препарат «Еврісді». Зокрема, він отримує по три флакони на місяць – відповідно до медичних висновків.
Збори коштів на лікування Гусакова часто супроводжувалися широкою медійною підтримкою, від громадських діячів і лідерів думок. Після того як тема з можливим шахрайством стала резонансною, частина з них звернулися до Гусакова з проханням роз'яснити ситуацію.
22 червня президент Володимир Зеленський повідомив, що Гусаков залишив територію України понад тиждень тому й наразі його місцезнаходження невідоме.
Пізніше Нацполіція повідомила, що проводить слідчі дії у справі Гусакова.
Редакція «РБК-Україна» опублікувала на своєму сайті заяву про цілеспрямований інформаційний тиск і перешкоджання законній журналістській діяльності. Як зазначалось, кампанія почалась одразу після публікацій про діяльність активіста Назарія Гусакова та схеми, пов’язані з виведенням ним коштів через гемблінгові компанії.
Поліція Києва відкрила кримінальне провадження у зв'язку зі зверненням «РБК-Україна» щодо можливого тиску на редакцію та спроб дискредитації.