Держсекретар США Марко Рубіо відіграв ключову роль у формуванні жорсткішої зовнішньополітичної лінії президента Америки Дональда Трампа щодо росії, Китаю та Ірану.
Про це повідомляє агентство Financial Times.
У агентстві розповіли, що на посту сенатора Рубіо був палким прихильником американської допомоги за кордоном та американської дипломатії як сили добра у світі. Він наголошував на необхідності протистояти диктаторам і підтримувати дисидентів, які виступають проти авторитарних режимів.
Проте на посту держсекретаря він підтримує погляди Трампа, який налаштований на ізоляціонізм і скорочення іноземної допомоги.
За даними агентства, Рубіо не відмовився від своїх цінностей, а навпаки, відстоював їх, що вплинуло на Трампа, який зайняв жорсткішу позицію щодо таких країн, як Китай, Іран, росія та Венесуела.
«Щодо Китаю, росії, України й Ірану, ви бачите активізовану американську зовнішню політику та підтвердження ролі Америки у світі», – заявив неназваний співрозмовник FT.
За його словами, це пов’язано «з порадами високого рівня, які міністр щодня надає президенту та решті адміністрації».
Бекграунд. Як повідомляв Mind, у Білому домі зауважили, що заявлений Трампом 50-денний ультиматум може бути змінений. Раніше Трамп уже призначав дедлайни, а потім зміщував їхні терміни, нагадали в Держдепі.