Зеленський анонсував запуск першої українсько-європейської виробничої лінії дронів у Данії

Такі виробничі лінії також відкриються в інших європейських країнах, зазначив він

фото Офіційний сайт президента України

Президент Володимир Зеленський оголосив, що в Данії зараз запускається перша спільна виробнича лінія дронів.

Про це президент заявив під час брифінгу з президентом Європейської ради Антоніо Коштою на Закарпатті, повідомляє Укрінформ 5 вересня.

«Зараз ми розвиваємо спільне виробництво з європейськими країнами. І перша лінія вже запустилася в Данії. Як мінімум, досягнуті всі домовленості, і зараз вона запускається. Такі виробничі лінії також відкриються в інших європейських країнах», – сказав Зеленський.

Він наголосив, що це дуже важливе завдання для України.

Водночас Україна розширює свої оборонні партнерства за межі Європи.

Посол України на Філіппінах Юлія Федів оголосила, що Київ і Маніла готуються підписати меморандум про взаєморозуміння щодо співпраці в оборонній сфері вже в жовтні.

Виступаючи на форумі, організованому Торговою палатою Філіппінських островів, Федів підтвердив, що високопоставлена українська делегація, включаючи представників Міноборони, вирушить до Маніли для зустрічі з філіппінськими чиновниками.

«Першим кроком є підписання угоди про оборону між Україною та урядом Філіппін, щоб створити правову базу для наступних кроків, – пояснив Федів. – Якщо ми підпишемо Меморандум про взаєморозуміння цього жовтня, тоді ми зможемо рухатися далі зі спільним виробництвом».

Раніше заступник начальника Генштабу ЗСУ Ігор Жовква провів переговори з норвезькою делегацією на чолі з Арільдом Ейкеландом, директором Департаменту міжнародної політики безпеки та операцій Міністерства оборони, зосередившись на військовій співпраці та зміцненні оборонного виробництва України.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS