На споживчому ринку в серпні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої знизилися на 0,8%. Найбільше (на 12,7% та 10,2%) подешевшали овочі та фрукти.
Про це свідчать дані, опубліковані на сайті Держстату.
За даними Держстатут, на 1,5% та 1,0% знизилися ціни на рис і цукор. Водночас на 4,5–0,4% зросли ціни на сало, яйця, м’ясо й м’ясопродукти, рибу та продукти з риби, безалкогольні напої, молоко, хліб, сири, соняшникову олію, масло.
Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 0,8%, що пов’язано з подорожчанням тютюнових виробів на 2,0%. Одяг і взуття подешевшали на 3,2%, зокрема взуття – на 3,9%, одяг – на 2,7%.
У сфері зв’язку ціни зросли на 2,7%, що пов’язано з підвищенням тарифів на мобільний зв’язок на 4,7%.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що інфляція в Румунії зросла до максимуму за два роки. Стрибок цін спричинили підвищення ПДВ та дорожча електроенергія.