Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц виступив різко проти повернення росії до «Великої вісімки», як це передбачено в «мирному плані» США для України.
Про це повідомляє DW.
«На цей час я не бачу, щоб серед шести нинішніх членів G7, які не є Америкою, була якась готовність знову прийняти росію до цієї групи», – заявив Мерц на пресконференції після завершення саміту G20 у Йоганнесбурзі.
Він наголосив, що повернення до формату G8 може бути узгоджено лише на основі консенсусу.
DW звертає увагу, що напередодні таку ж думку висловив президент Франції Емманюель Макрон. Він також заявив, що передумов для повторного прийняття росії до «Великої вісімки» немає.
Нагадаємо: росію виключили з G8 у червні 2014 року у відповідь на окупацію Криму. На той час саміт «Великої вісімки» мав відбутися в Сочі, але очільники інших семи держав відмовилися приїжджати на зустріч.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро виключив можливість повернення росії до так званої G8. Коментуючи відповідну пропозицію американського президента Дональда Трампа, він зазначив, що в поточних реаліях цей сценарій «немислимий».