Франція і Німеччина розкритикували пропозицію Трампа повернути росію в G7
Міністри МЗС зазначили, що поки в росії путін залишається при владі, це неможливо

Міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро виключив можливість повернення росії до так званої «Групи семи» («Великої сімки», G7). Коментуючи відповідну пропозицію американського президента Дональда Трампа, він зазначив, що у поточних реаліях цей сценарій «немислимий».
«Що таке G7? Це союз найрозвиненіших демократій. Однак росія все більше віддаляється від демократичних принципів, а також веде агресивну політику щодо інших країн G7, зокрема Франції, діючи відкрито та цинічно», – зазначив Барро в інтерв'ю LCI.
На думку міністра, росія зможе повернутися до G7, лише якщо в Україні буде досягнуто «справедливого та тривалого миру».
«У майбутньому чому б і ні? Відповідальність за цю війну лежить на плечах путіна. Не російський народ розпочав цю війну», – сказав Барро, додавши, що в перспективі будуть «можливі інші дипломатичні відносини».
В «Групу семи» входять Франція, США, Німеччина, Велика Британія, Італія, Канада та Японія
Раніше про те, що росії немає місця у групі провідних демократій, заявила міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок.
«Як партнери по G7 ми неодноразово давали зрозуміти протягом останніх трьох років жорстокого повномасштабного вторгнення в Україну: нормальної співпраці з цією росією, з росією путіна, бути не може», – сказала вона.
Бербок додала, що ситуація зміниться лише тоді, коли ця країна повернеться на шлях миру разом із усіма та змінить «політику агресії», тому зараз важливо забезпечити реальне завершення війни в Україні з усіма гарантіями, а не просто створити видимість цього.
Раніше Трамп виступив за повернення росії до «Великої сімки» та назвав її вилучення з групи після анексії Криму «помилкою». За словами американського президента, путін також хоче, щоб його прийняли назад.
У свою чергу в Кремлі заявили, що росія надає перевагу продовженню роботи в G20, оскільки «центри зростання перемістилися в інші регіони» світу і цей формат краще відображає «економічний локомотив земної кулі».
Бекграунд. Між тим екс-міністр МЗС Литви наголосив, що «Україна більше не може покладатися на допомогу США». Він попереджає, що США ведуть розмови про часткове виведення військ з Європи і натомість підтримують рухи, які мають на меті розколоти Євросоюз.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].