росія не буде бити по Офісу президента України та Верховній Раді в рамках анонсованих ударів по «центрах прийняття рішень», оскільки там немає тих, хто «приймає рішення».
Джерело. Про це заявив голова комітету російської госдуми з оборони Андрій Картаполов. За його словами, адміністрація українського президента та депутати не контролюють Збройні сили України і не визначають, куди і коли завдавати ударів по російській території.
«Ми ж усі розуміємо, що Зеленський в офісі не з'являється. Він сидить у бункері, а в офісі у нього два охоронці та п'ять прибиральниць. Чи є сенс витрачати дорогі боєприпаси на по суті порожнє місце?» – сказав Картаполов, якого цитує The Moscow Times.
Він зазначив, що метою російських атак стануть «заглиблені та захищені пункти управління» ЗСУ, інших силових відомств та структури держуправління.
«Потрібно розуміти, що вони не в центрі Києва. Це приховані, добре укріплені пункти. І наше завдання – виявляти їх та розкривати за допомогою наявного озброєння», – пояснив Картаполов.
Він сказав, що команду вдарити прицільно по Зеленському може віддати лише путін. «Тому в даному питанні я хотів би не займатися домислами», – сказав депутат.
Картаполов також виключив удари по мостах у Києві, оскільки їх зводили «радянські будівельники з радянських матеріалів» і вони можуть витримати влучення сотень боєприпасів, у тому числі авіабомб масою 250–500 кг. У зв'язку з цим, за його словами, витрачати на них ракети просто недоцільно.
«З іншого боку – є плануючі авіаційні бомби масою в півтори – три тонни. Але вони до стратегічно важливих переправ поки що не дістають. А як діставатимуть – обов'язково прилетять, не сумнівайтеся у цьому», – наголосив депутат.
Він також додав, що російські військові збираються завдавати ударів по Києву доти, «поки ми ясно і чітко не побачимо зміни в офіційній позиції керівництва України, готовності сісти за стіл переговорів – і не просто сісти, але беззастережно прийняти умови, про які наша сторона вже неодноразово заявляла».
Напередодні, 25 травня, МЗС рф пригрозило, що російські військові почнуть завдавати ударів по оборонних підприємствах, «центрах прийняття рішень» та командних пунктах у Києві у відповідь на удар по штабу операторів БПЛА «Рубікон» в анексованій Луганській області, який «переповнив чашу терпіння» росії.
МЗС рф закликало іноземців, у тому числі дипломатів, «якнайшвидше» виїхати з Києва, а мешканців міста – «не наближатися до об'єктів військової та адміністративної інфраструктури режиму Зеленського».
Після цього Лавров зателефонував до держсекретаря США Марка Рубіо і заявив, що путін доручив армії регулярно обстрілювати Київ «у відповідь на терористичні атаки» України «проти мирного населення та цивільних об'єктів на російській території». Цілями стануть «об'єкти, які використовуються для потреб ЗСУ», та «центри прийняття рішень», уточнив міністр МЗС рф.