Нафта дешевшає більш ніж на 1% – котирування біля чотиримісячних мінімумів

Зростання танкерного трафіку через Ормуз та пом'якшення санкцій проти Ірану тиснуть на ціни

Фото: Getty Images

Нафтові ціни продовжили спад 24 червня, залишаючись поблизу найнижчих рівнів за чотири місяці на тлі сигналів про відновлення судноплавства через Ормузьку протоку.

Про це повідомляє Reuters.

Станом на 03:50 за Гринвічем ф'ючерси на Brent подешевшали на 1,0% – до $76,30 за барель, американська WTI втратила 1,1%, опустившись до $72,43 за барель. Напередодні обидва еталонні сорти вже знижувалися приблизно на 1%, досягнувши найнижчих позначок із початку березня.

Аналітики ING фіксують позитивні сигнали з Перської затоки: кількість суден, що проходять Ормузькою протокою, за останні дні зросла, хоча й залишається суттєво нижчою за довоєнні показники. Додатковий тиск на ринок спричинило рішення Вашингтона надати Тегерану 60-денне звільнення від санкцій після початку мирних переговорів – це дозволило Ірану продовжити продаж нафти.

Інвестори також уважно відстежують темпи відновлення експорту нафти близькосхідними виробниками та оцінюють перспективи збільшення танкерного трафіку в регіоні.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що нафта дешевшає другу сесію поспіль на тлі відновлення танкерного руху через Ормуз. Поступове збільшення потоків протокою тисне на котирування, однак скептицизм щодо повного врегулювання зберігається.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS