Бачу ціль: як топ-менеджеру бути ефективним

І залишатися при цьому щасливим

Фото Shutterstock

Як досягати своїх цілей і не втрачати мотивацію? Де лежить оптимальний баланс «сім'я-робота»? Що робить нас щасливими? Це найважливіші питання в житті ефективного менеджера, як, утім, і будь-якої успішної людини.

Однак перш ніж почати відповідати на них, варто розглянути декілька запитань конкретніше. А саме: яких основних цілей я хочу досягти в саморозвитку, в стосунках з оточуючими і в професійній діяльності? І що я планую зробити в цих трьох сферах життя в конкретному найближчому місяці?

Коли мета на місяць поставлена, наступний крок – з певною періодичністю, наприклад, раз на тиждень моніторити виконання поставлених завдань. Мова завжди йде про підвищення власної продуктивності. Магія в тому, що чим більше ви пріоритизуєте свої завдання і фокусуєтесь на досягненні власних цілей, тим більше ви вивільняєте вільного часу для нових проектів. А постійна зміна цілей, навпаки, виснажує і зменшує шанси на досягнення по-справжньому важливих і масштабних цілей.

Не витрачайте енергію на досягнення чужих цілей, не втрачайте зв'язок зі своїми життєвими цілями, сфокусуйтеся на власному прогресі. Для цього навчіться говорити спочатку «ні» всім новим ідеям і можливостям. Дайте собі час вивчити їх, виходячи з ваших критеріїв ефективності. Не бійтеся щось упустити, пропустити або не встигнути. Візьміть паузу, щоб оцінити, чи буде результат вищим за ваш вклад, чи корисно це для вас, допомагає досягти ваших цілей або, навпаки, відволікає. Адже все насправді просто: ви або рухаєтеся вперед – або допомагаєте рухатися комусь.

Коли мета поставлена, можна починати працювати над підвищенням продуктивності.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS