Тиждень з 22 по 29 січня пройшов відносно спокійно і у фазі консолідації щодо більшості активів. Деякі активи, як, наприклад, ефір (ETH), зробили спробу прориву, але поки такі спроби згасають через недостатньо активний попит. Усі вичікують розвитку подій, стискаючи пружину попиту. Великих продажів і покупок не відбувається. В основному ринок роблять внутрішньоденні трейдери і ранні позиційні покупці з довгостроковими цілями, для яких нинішній рівень цін показує відносне дно.
Всі, хто міг та хотів продати за нинішніми рівнями, вже зробили це тиждень тому. Перші значні покупки можуть різко підштовхнути ринок вгору на відкладений попит, що з великою ймовірністю призведе до масивного ралі на ринку біткойна та деяких альткойнів. Усі основні негативні новини типу корейської кризи або критичної хвилі в бік криптоактивів під час форуму в Давосі вже відіграні. Навіть найбільший хак японської біржі Coincheck на $534 млн не зміг суттєво вплинути на позиції крипторинка, що говорить про його більшу стійкість на тлі інших великих зломів у минулому.
Показавши масоване зниження 17 січня до рівня $9402, згідно з даними Coinmarketcap, біткойн закрив звітний тиждень на рівні $11 786, тобто лише на $186 вище рівня попереднього тижня – плюс 1,5%. Лідируючою торговою парою тижня стала USD/BTC – 34,4%. Далі йдуть USDT/BTC – 28,4% і JPY/BTC – 19,7%
Загальна капіталізація на закритті періоду склала $592,3 млрд, що майже на $29,1 млрд більше за показник минулого тижня в $563,2 млрд. Домінування BTC у валютному кошику практично не змінилося порівняно з показниками попереднього тижня – 33,2% проти 34,2%, або близько $193,1 млрд. Частка Ethereum (ETH) – 20,4%, Bitcoin Cash (BCH) – 5%, Ripple (XRP) – 9,1%, Litecoin (LTC) – 1,8%. ETH нарощує свою частку, і можна почути все більше припущень, що у 2018-му ефір обжене біткойн за ринковою часткою. Зведений індекс MVIS CryptoCompare Digital Assets 10, що відображає цінові рухи 10 лідируючих криптоактивів за розміром і ліквідністю, закрився на позначці $10 928 (+ 9,8%).
Також за минулий тиждень на криптовалютному ринку варто відзначити наступні події:
На звітному тижні курс біткойна перебував у фазі консолідації. Чітко видно, що відбувається стискання нижніх максимумів і верхніх мінімумів. Постійне підвищення останніх є однією з ознак зміни тренда. Щоб отримати остаточне підтвердження, курс повинен пробити лінію спадного тренда, що триває з середини січня, і закріпитися вище рівня $14 200. Ковзні середні показують малу амплітуду практично повністю в районі поточних цінових рівнів, підтверджуючи фазу консолідації. RSI продовжує бічний рух у діапазон 40–60, не даючи визначеності. Різкий захід у «бичачу» зону вище 60 може дати поштовх найбільш активним трейдерам, а за ними можуть включитися більш консервативні гравці, які не бажають втратити можливості для покупок, але й не приймають ризик бокового ринку.
Для ривка вгору необхідна поява великих покупців. При пробитті лінії короткострокового спадного тренду можна очікувати «бичачу пастку», при якій можлива ще одна невелика просадка, протягом якої великі покупці і здійснять закупки. Однак розворот тренду може отримати валідацію лише у разі утримання лінії висхідного тренду. При його пробитті вниз до рівня $10 000 може пройти ще одна хвиля панічних розпродажів і стоп-ордерів з боку ранніх покупців, які виявили бажання перезайти на рівні $8000. Цьому можуть посприяти і «ведмеді», що залишаються «в кущах». Другий варіант менш імовірний, оскільки на ринку вже накопичився відкладений попит, і великих обсягів на продаж на поточних цінових рівнях немає.
Інші помітні цінові рухи у першій 20-ці криптоактивів на минулому тижні
Цей аналіз не є інвестиційними рекомендаціями і служить інформаційним матеріалом. Будь-які рішення, пов'язані з купівлею або продажем криптовалют і криптоактивів, мають бути зроблені після ретельного індивідуального аналізу. Зв'язатися з автором: skalinin@legalblockbit.com.