Аналіз криптовалют: біткойн закрив звітний тиждень на рівні $11 600
Що підштовхнуло курс криптовалют донизу

З 15 по 22 січня ринок криптоактивів відчув сильний шок, причому «ініціатором» став біткойн, який на короткий час навіть пішов нижче рівня $10 000 – найнижчу оцінку за останні шість тижнів. Слідом за ним вниз пішли всі активи з першої двадцятки. Спочатку Південна Корея продовжила політику посилення регулювання криптовалют, при цьому підкреслюючи, що не збирається забороняти торгівлю. А потім і Китай повідомив, що боротиметься з сайтами й торговими майданчиками, що «допомагають» обмінювати криптоактиви.
Та й термін погашення перших січневих ф'ючерсів СВОЕ припав на цей тиждень, що теж можна вважати поштовхом курсу вниз. На жаль, з початку року криптовалюти все сильніше реагують на новинний фон і все менше – на фундаментальні фактори. Хоча, треба визнати, що показники технічного аналізу вже деякий час вказували на можливу корекцію вниз.
Показавши масоване зниження 17 січня до рівня $9402, згідно з даними Coinmarketcap, біткойн закрив звітний тиждень на рівні $11 600, що склало зниження за період на 15,7%. Лідируючою торговою парою тижня стала USD/BTC – 29,4%, далі йдуть USDT/BTC – 28,7% і JPY/BTC – 27,1%.
Загальна капіталізація на закритті періоду склала $563,2 млрд, що майже на $141,9 (!) млрд менше показника минулого тижня в $705,1 млрд. Причому в середу капіталізація знизилася до цифри $417 млрд. Домінування BTC у валютному кошику ще знизилося порівняно з показниками попереднього тижня, досягнувши 34,2%, або близько $216,7 млрд. Частка Ethereum (ETH) – 17,8%, Bitcoin Cash (BCH) – 5,5%, Ripple (XRP) – 9,7 %, Litecoin (LTC) – 1,8%. Варто відзначити різке падіння частки BCH. Зведений індекс MVIS CryptoCompare Digital Assets 10, що відображає цінові рухи 10 лідируючих криптоактивів за розміром і ліквідністю, закрився на позначці $9955 (+4,5%).
Також за минулий тиждень на криптовалютному ринку варто відзначити наступні події. Серед них:
- Декрет «Про розвиток цифрової економіки», підписаний президентом Білорусі Олександром Лукашенком, набере сили 28 березня. Згідно з цим документом, у республіці будуть дозволені операції з обміну і торгівлі криптовалютами, можна буде вести офіційну діяльність як обмінний пункт або торговий майданчик.
- Банківська група Citigroup оцінила обсяг українського ринку торгівлі біткойнами у $2,5 млрд. При цьому в звіті компанії наголошується, що це значна частка ВВП України, і криптовалюти займають велике місце у тіньовому обороті.
- Один з найбільших японських роздрібних банків Mitsubishi UFJ цього року запустить власну криптобіржу. Важливо відзначити, що найближчим часом фінансова влада Японії збирається врегулювати біткойни як актив, який можна передавати в довірче управління.
- Ф'ючерси, запущені на американському майданчику CBOE з постачанням у січні, закрилися на рівні $11 055. Багато аналітиків сходяться на думці, що ця подія також послужила причиною різкого падіння курсу біткойна для звуження спреда між спотовими та ф'ючерсними ринками.
- Голова Бундесбанку Німеччини вважає, що криптовалюти складно регулювати на національному рівні, тому мають бути прикладені зусилля для вироблення транскордонних правил гри і наднаціонального законодавства в цій сфері.
Технічний аналіз курсу біткойна

На звітному тижні курс біткойна здійснив серйозну корекцію вниз. Утім, як і весь ринок. Як зазначалося в минулому аналізі, корекція практично була неминуча – на це вказувала і перекупленість ринку, і ковзаючі середні. Попиту, що дозволяє «бикам» штовхати ринок вгору, не виявилося, і почалася корекція до очікуваного рівня 1.414, у район $10 000. Тут курс знайшов підтримку, намагаючись показати зростання у висхідному каналі. Хоча 20- і 50-денні ковзні не підтвердили такого розвороту.
Все вказує на те, що після короткострокового відскоку вгору курс ще раз спробує протестувати рівень $10 000, що є серйозним як психологічним, так і технічним рівнями. RSI і Stoch RSI вказують на те, що у цей момент може з'явитися попит, проте якщо новинний фон залишатиметься несприятливим, ми можемо побачити курс біткойна в районі $8000, з якого йому буде складно вибратися найближчим часом вище $10 000. Для «биків» важливо закріпитися вище рівня $15 000, тобто пробити останній спадний тренд. Тільки в цьому випадку можна говорити про повернення підвищувальної тенденції.
Інші помітні цінові рухи в першій двадцятці криптоактивів минулого тижня:
- XRP, токен платіжної системи транскордонних платежів Ripple, терпить фіаско, за два тижні пішовши з рівня $3,4 на $1,5 на тлі закінчення потужного ралі й того, що не підтвердилися чутки про включення XRP у лістинг найбільшої американської біржі Coinbase.
- NEO, провідна китайська платформа для функціонування смарт-контрактів, яка цього року обіцяє показати хороші результати, після феноменального ралі з $90 до $190 на тлі загального спаду показала корекцію практично до вихідного рівня, що можна вважати хорошою точкою входу для довгострокових інвестицій.
Даний аналіз не є інвестиційними рекомендаціями і служить інформаційним матеріалом. Будь-які рішення, пов'язані з купівлею або продажем криптовалют і криптоактивів, мають бути зроблені після ретельного індивідуального аналізу. Зв'язатися з автором: [email protected].
Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.
Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.
Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.