На минулому тижні, з 19 по 26 лютого, ринок зазнав ще однієї корекції, але вона не змогла істотно опустити курси, незважаючи на серйозні зусилля «ведмедів». Ринок намагається консолідуватися, щоб увійти в березень на зростанні. Біткойн ще раз перевірив минулий опір в $9250. Обсяги також показують помірне зростання. Новинний фон почав потроху впливати на розгортання позитивного тренда та збільшення «довгих» позицій.
Все більше уваги починають приділяти регуляторам у різних країнах і їхнім ініціативам. Слідом за владою США влада Євросоюзу висловила думку, що немає сенсу чекати глобального регулювання і є сенс вже найближчими місяцями почати розробляти власні законодавчі ініціативи для Європи.
Показавши тижневу амплітуду в $2551 за даними Coinmarketcap, біткойн закрив звітний тиждень на рівні $9664 (-8,4%). Провідною торговою парою тижня стала USDT/BTC – 30,6%, далі йдуть USD/BTC – 30,5% і JPY/BTC – 15,7%.
Загальна капіталізація на закритті періоду склала $430,6 млрд, що на $63,4 млрд менше показника минулого тижня в $494 млрд. Домінування BTC у валютному кошику збереглося – 38%, або близько $165,4 млрд. Частка Ethereum (ETH) – 19,2%, Bitcoin Cash (BCH) – 4,7%, Ripple (XRP) – 8,6%, Litecoin (LTC) – 2,9%. Зведений індекс MVIS CryptoCompare Digital Assets 10, що відображає цінові рухи десяти лідируючих криптоактивів за розміром і ліквідністю, закрився на позначці $7 952 (-10,2%).
Серед новин, що значно вплинули на події минулого тижня на криптовалютному ринку, такі:
Аналіз курсу біткойна
У минулому огляді йшлося про те, що боротьба розгорнулася за основну лінію опору, яка діє ще з 17 грудня минулого року. «Бикам» практично вдалося прорватися, але вийшовши за опір, закріпитися не вдалося, в першу чергу через закриття позицій і фіксації прибутку тими, хто зайшов на рівнях 6000-8000. Маючи таку рентабельність позицій, продавці вирішили не ризикувати і «вийти в кеш».
На цьому тлі почалися розпродажі, підштовхувані «ведмедями» і тими, хто хотів побачити біткойн по $8300, а то й нижче, щоб закупитися на довгий термін. Однак ще тиждень тому було зрозуміло, що дуже серйозним рівнем є рівень 0.236 від локального мінімуму – $9300 – і навряд чи так просто покупці його віддадуть. Так і сталося – курс увійшов в консолідацію в діапазонах $9250 – 9900, накопичуючи сили для ще одного прориву спадного тренда.
Цьому сприяло утворення невеликих дивергенції на RSI – лінія тренда в консолідації була низхідною, але в RSI і Stohastic – висхідною, що дає натяк на те, що формується імпульс наверх. З урахуванням того що лінія прориву тепер набагато нижче, а сил у покупців набагато більше, прорив стає все більш імовірним. У разі відкату основні лінії опору – 9292, 8890 і 8249. Однак новинний фон і апетити на «лонги» дають надію «бикам» на перемогу у цьому раунді курсових воєн.
Інші помітні цінові рухи в першій двадцятці криптоактивів. Провідна китайська платформа для смарт-контрактів і smart-economy NEO показала зростання на 29% на тлі інформації про те, що жителям Китаю знову дозволять купувати криптовалюти.
Цей аналіз не є інвестиційними рекомендаціями і слугує інформаційним матеріалом. Будь-які рішення, пов'язані з купівлею або продажем криптовалют і криптоактивів, мають бути зроблені після ретельного індивідуального аналізу. Зв'язатися з автором: telegram-канал @blockbitnews