Захворіло у світі
33,652,960
Померло у світі
1,007,922
Вилікувалось у світі
23,402,148
Захворіло в Україні
208,959
Померло в Україні
4,129
Вилікувалось в Україні
92,360
Аналіз криптовалют: біткойн закріпився на психологічно важливому рівні вище $10 000

Аналіз криптовалют: біткойн закріпився на психологічно важливому рівні вище $10 000

Відкладений попит починає проявлятися все більше, а апетит до зростання курсу все чіткіший

Цей матеріал також доступний російською
Аналіз криптовалют: біткойн закріпився на психологічно важливому рівні вище $10 000
Фото Shutterstock

Тиждень з 12 по 19 лютого почав демонструвати зростання ринку криптоактивів, хоча різні активи поводилися із різною динамікою. Ринок зміг знову повернутися на рівень капіталізації вище $500 млрд, а біткойн – більш-менш закріпитися на психологічно важливому рівні вище $10 000. Драйвером попиту виступила Південна Корея – тут найвищі обсяги торгів і ціни на актив.

Основна увага залишалася прикованою до США, де влада й надалі продовжує пропонувати регуляторні заходи для криптовалют і ICO. Треба визнати, тон висловлювань та запропоновані заходи дали чіткий сигнал, що ринок буде жити і розвиватися, але тільки в частині прозорих схем. Головна увага приділятиметься боротьбі із шахрайством та спробам уникнути регулювання в рамках ICO.

Показавши тижневу амплітуду в $3206 за даними Coinmarketcap, біткойн закрив звітний тиждень на рівні $10 551. Лідируючою торговою парою тижня стала USDT/BTC – 33,2%, далі йдуть USD/BTC – 32,9% і JPY/BTC – 17,7%. Знову у списку основних валют торгів з'явився корейський вон – 7,2% у парі KRW/BTC.

Загальна капіталізація на закритті періоду склала $494 млрд, що на $81,6 млрд більше показника минулого тижня в $412,4 млрд. Домінування BTC у валютному кошику досить помітно змінилося у порівнянні з показниками попереднього тижня – 37,1% проти 34,2%, або близько $187,7 млрд. Частка Ethereum (ETH) – 18,6%, Bitcoin Cash (BCH) – 5,2%, Ripple (XRP) – 9,1%, Litecoin (LTC) – 2,5%. Зведений індекс MVIS CryptoCompare Digital Assets 10, що відображає цінові рухи десяти провідних криптоактивів за розміром та ліквідністю, закрився на позначці $8764-7566 (+15,8%).

Серед основних новин, що вплинули на події минулого тижня на криптовалютному ринку, такі:

 • Центральний банк Польщі зізнався, що оплачував місцевому блогеру відеоролики, які чорнили криптовалюту.
 • В ОАЕ видана перша на Близькому Сході ліцензія на операції з криптовалютами.
 • Українська кіберполіція спільно з IT-гігантом Cisco розкрила хакерську групу з України, яка викрала $50 млн за допомогою фішингової схеми в Google Adwords.
 • Влада Таїланду заборонила банкам проводити операції з криптовалютами.
 • Журнал Forbes опублікував список 50 провідних компаній у сфері фінтех. 11 з них пов'язані з блокчейн і криптовалютами.
 • Павло Дуров провів закритий пресейл свого блокчейн-проекту TON на $850 млн і відзвітував за нього перед Комісією з цінних паперів США. Серед інвесторів – Роман Абрамович.
 • З 750 провідних IT-фахівців Британії половина володіє криптовалютами.
 • Комісія з товарних ринків та ф'ючерсів США пропонує нагороду від $100 000 за інформацію про організаторів незаконних біржових схем pump and dump, при якій курси штучно накачуються і скидаються.
 • Фінансове управління Швейцарії випустило роз'яснення щодо функціонування токенов і проведення ICO, спрямоване на упорядкування бізнесу в країні.
 • Дослідницька група біржі BitMEX провела дослідження – сумнозвісний токен Tether (USDT), швидше за все, підкріплений фіатними фондами, але ризики проекту залишаються.
 • Уряд Ізраїлю розглядає можливість введення оподаткування на криптоактиви як «цифрове майно».
 • За даними аналітичної компанії Autonomous Next, кількість хедж-фондів, які здійснюють інвестиції в криптоактиви, досягла 226 одиниць.
 • Творець Ethereum Віталій Бутерін попереджає, що криптоактиви все ще нестійкі, і не варто вкладати у них більше, ніж можете дозволити собі втратити.

Аналіз курсу біткойна

Аналіз криптовалют: біткойн закріпився на психологічно важливому рівні вище $10 000

У минулому огляді йшлося про те, що невеликим опором курсу став рівень $9300, який був пройдений досить легко. На ринку починається найцікавіше – боротьба «биків» і «ведмедів» за основну лінію опору. З одного боку, ті, хто зайшли на рівнях $6000-8000, можуть почати частково фіксувати прибуток, що може створити хвилю розпродажів і стоп-ордерів. Однак, як бачимо по ситуації у Південній Кореї, яка нарощує покупку біткойну, просадки будуть досить швидко купуватися.

Відкладений попит починає проявлятися все більше, і апетит до зростання курсу все чіткіший. Виходячи з цього, більш реалістичним сценарієм є різке пробиття спадного тренда і закріплення вище нього, швидше за все, із повторним тестуванням колишнього опору, але тепер як підтримки. При такому варіанті розвитку подій ми досить швидко, протягом тижня, можемо опинитися біля наступного опору в $14 000, трохи затримавшись близько $12 000.

Однак якщо розпродажі не всі будуть викуплені, то після тестування опору курс може піти аж до $9600, і вже звідти, консолідувавшись, знову спробувати прорвати основний опір, чинний ще 17 грудня минулого року. Індикатори підтверджують розворот – ковзаючі середні пішли вгору, збільшуючи амплітуду між собою, рівень RSI, з невеликим осіданням, тримається вище 60.

Інші помітні цінові рухи у першій двадцятці криптоактивів:

 • Ethereum Classic (ETC) продовжує феноменальне сходження з $17 вже до $40. Причини все ті ж – ажіотаж з приводу очікуваного у березні хардфорка Callisto і безкоштовного нарахування всім власникам монет CLO.
 • Litecoin (LTC) наблизився до позначки $240 (+ 60% за тиждень) на новинах про швидкий форк Litecoin Cash (LCC), від якого всі власники LTC отримають по 10 монет на кожен оригінал, а також про швидкий запуск масового платіжного рішення Litepay.

Цей аналіз не є інвестиційними рекомендаціями і слугує інформаційним матеріалом. Будь-які рішення, пов'язані з купівлею або продажем криптовалют і криптоактивів, мають бути зроблені після ретельного індивідуального аналізу. Зв'язатися з автором: telegram-канал @blockbitnews

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті