Ефективний карантин: як «прокачати» англійську вдома

10 порад із вивчення іноземної під час самоізоляції та як продовжити потім

Фото: pixabay

Режим самоізоляції дає шанс нарешті зробити те, до чого завжди «не доходили руки». Коли ви залишаєтесь удома на карантині, ваш мозок не так втомлюється, як після звичайного робочого дня. А як щодо того, щоб прокачати свою англійську?

Максим Сундалов, співзасновник та керівник онлайн-школи англійської мови EnglishDom, розповів Mind, які 10 кроків допоможуть це зробити якісно.

Англійська – це один із тих ресурсів, який допоможе вийти із кризи сильнішим.

Хто краще знає англійську 

Опрацювавши результати тестів 2,3 млн людей, рейтинг EF EPI-2019 перерахував галузі, представники яких найкраще знають англійську.

Перше місце, як це не дивно, посіла фармацевтика. Ось увесь перелік, від «знавців» до «користувачів»: 

  1. Фармацевтика
  2. Банківська справа та фінанси
  3. Інформаційні технології
  4. Телекомунікації
  5. Консалтинг
  6. Охорона здоров'я
  7. Електроніка
  8. Автомобільна промисловість
  9. Товари повсякденного попиту
  10. Машинобудування
  11. Гірнича справа й енергетика
  12. Будівництво
  13. Хімічна промисловість
  14. Авіація
  15. Страхування
  16. Їжа та напої
  17. Роздрібна торгівля
  18. Промисловість
  19. Логістика
  20. Державні установи
  21. Освіта

Як прокачати письмові навички

Тренувати написання слів можна за допомогою різноманітних додатків. Один з них – ED Words. На час карантину цим застосунком можна користуватись безкоштовно. Для цього необхідно встановити застосунок з App Store або Google Play, зареєструватися, перейти у свій профіль і ввести код: ed_free.

До того ж програмка, яку ставлять на смартфон, допомагає вчитися підліткам, які інтуїтивно віддають перевагу усьому мобільному.  

10 порад, як тренувати свою англійську

Ось 10 порад, щоб прокачати англійську під час карантину.

  1. Подумайте, для чого вам мова. Мета допоможе зрозуміти, за якими напрямками варто працювати з подвійною силою.
  2. Переведіть на англійську інтерфейси всіх пристроїв і сервісів, якими ви регулярно користуєтеся: комп'ютер, смартфон, соцмережі. Підпишіться на англомовних блогерів і спільноти про англійську мову.
  3. Учіть англійські слова тричі на день. По 10–20 хвилин. Так можна вивчити по сім важливих нових слів щодня.
  4. Під час занять іншими домашніми справами можна включати у фоновому режимі YouТube-блоги англійською, в яких автори навчають англійській через обговорення різноманітних життєвих тем, наприклад, YouТube-канал A.J. Hoge.
  5. Щодня переглядайте фільми та серіали англійською. Або мультфільми, якщо у вас є діти. Коли ви не знаєте слів – ви просто звертайте увагу, де актори ставлять наголоси та як керують інтонацією.
  6. Знайдіть співрозмовників за інтересами. Якщо вам не вистачає спілкування – знайдіть товаришів за листуванням з будь якого куточка світу, наприклад, через сервіс міжнародного спілкування interpals.net.
    Якщо захоплюєтеся онлайн-іграми, переходьте на європейський сервер, де всі спілкуються англійською. Любите серіали – заходьте на фанатські форуми серіалів, щоб проаналізувати, що трапилися в новому сезоні.
  7. Для написання текстів використовуйте коректори правопису англійської. Спілкуйтесь та запам'ятовуйте, як пишуться складні слова.
  8. Спробуйте позайматися онлайн – через застосунки для англійської, онлайн-уроки з викладачами, вправи на сайтах. Це особливо корисний формат для інтровертів, які ефективніше концентруються наодинці.
    Не соромтеся спробувати пройти відкритий онлайн-урок на одній з платформ, щоб дізнатися свій рівень та нарешті оцінити, що таке онлайн-освіта.
  9. Якщо вам потрібен викладач – виберіть такого, який годиться саме вам за інтересами і темпераментом. Важливо, щоб викладач підтримував вас вірою у ваші сили.
  10. Прочитайте за місяць в онлайн одну художню книгу англійською. Сучасні електронні словники допоможуть розібратися з незнайомими словами.

Займайтесь регулярно, адже навчання покращує настрій від усвідомлення того, що ви використали час із користю для себе та для своєї кар'єри. При цьому, щоб підтримати мотивацію та не звернути з наміченого шляху, ставтеся до навчання як до гри та саморозвитку, щоб у результаті ваш баланс емоцій був у плюсі.

Як навчатися у звичайному режимі 

А що робити, коли карантин закінчиться, а ваше бажання розвиватися через англійську залишиться? 

Спробуйте виділяти на це щоденно по 30 хвилин. Такий підхід забезпечить базу. Для більш швидкого руху періодично можна брати заняття в школах онлайн чи офлайн.

Отже, використайте вимушену зупинку на карантин для підвищення рівня англійської мови. 

Мийте руки та бережіть себе! 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS