Вище неба: що загрожує бізнесу при переході в хмару

І що треба врахувати, аби вберегтися від кібератак

Поступове послаблення карантинних обмежень сприяло поліпшенню настроїв бізнесу щодо своїх економічних результатів, стверджують у Національному банку України (НБУ). Такі висновки регулятор оприлюднив за підсумками опитування 151 підприємства у період 4–24 червня.

Компанії та організації все ширше використовують хмарне середовище для масштабування і прискорення роботи ІТ-інфраструктури, особливо коли співробітники переходять на дистанційну роботу. Проте останнє передбачає більш серйозне ставлення бізнесу до кібербезпеки. Підрозділ IBM Security оприлюднив звіт за результатами дослідження основних викликів і загроз, що впливають на безпеку хмарних середовищ – Cloud Security Landscape Report 2020.

Який зараз «ландшафт» кіберзагроз і як впоратися з основними ризиками інформаційної безпеки, що виникають під час прискорення переходу в хмару, розповів Mind керівник напряму IBM Security у країнах СНД Андрій Кузьменко

Про помилки під час роботи у хмарі

Дослідження показало, що через простоту і швидкість розгортання нових хмарних систем службам безпеки в сфері ІТ стає складніше контролювати їх використання. Згідно з даними опитування і аналізу інцидентів, головною небезпекою залишається недостатня пильність у сфері безпеки: недбалість у керуванні, ігнорування вразливостей, помилки в конфігураціях. Саме з ними варто боротися організаціям, щоб робота у хмарі була безпечною.

Оскільки компанії стрімко переходять на хмарні технології організації роботи у віддаленому режимі, розуміння специфічних проблем безпеки, пов'язаних з таким переходом, є критично важливим для бізнесу задля керування ризиками. Основні висновки дослідження:

Хмарні технології мають величезний потенціал для модернізації та підвищення ефективності бізнесу. Але вони можуть також призвести до ситуації «Дикого Заходу» в більш широких і розподілених середовищах, які організаціям доведеться контролювати і захищати. Якщо зробити все правильно, то і безпека у хмарному середовищі буде більш масштабованою та адаптивною. Але для початку організаціям необхідно відмовитися від старих звичок і використовувати більш сучасні підходи до кібербезпеки, у відповідності до нового технологічного рівня, з використанням автоматизації повсюди, де це можливо.

Про «хмарні» загрози 

Основні загрози у хмарі: крадіжка даних, майнінг криптовалют і програми-злодії.
Аналіз інцидентів за останній рік дав змогу зрозуміти, як саме кіберзлочинці здійснюють атаки на хмарні середовища з використанням шкідливого ПЗ, програм-злодіїв та інших засобів. Щоб скласти більш цілісне уявлення про те, як зловмисники атакують хмарні середовища, експерти з IBM X-Force IRIS детально проаналізували інциденти у цій сфері за останній рік. Основні висновки:

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS