Послаблення карантинних обмежень сприяло поліпшенню настроїв бізнесу у червні – НБУ

Послаблення карантинних обмежень сприяло поліпшенню настроїв бізнесу у червні – НБУ

Однак підприємства всіх секторів очікують скорочення чисельності працівників

Послаблення карантинних обмежень сприяло поліпшенню настроїв бізнесу у червні – НБУ
Фото pexels.com

Поступове послаблення карантинних обмежень сприяло поліпшенню настроїв бізнесу щодо своїх економічних результатів. Про це повідомляється на веб-сайті Національного банку України (НБУ) у середу з посиланням на підсумки опитування 151 підприємства у період 4–24 червня.

Згідно з повідомленням, індекс очікувань ділової активності у червні зріс на 9.6 б. п. – до 45.5.

«Чергова хвиля послаблення карантину найбільш сприятливо вплинула на економічну активність підприємств торгівлі. Уперше за останні три місяці очікування сектору зросли вище нейтрального рівня. Поліпшення настроїв щодо обсягів нових замовлень, товарів для продажу та послуг свідчать, що бізнес поступово активізується», – зазначається у повідомленні.

Разом з тим, за даними НБУ, підприємства промисловості та сфери послуг стримано оцінили результати від операційної діяльності, що пояснюється подальшим збереженням протиепідемічних обмежень. 

Проте найгірші очікування у будівництві.

«Підприємства будівництва очікують погіршення своєї діяльності. Залишаються песимістичними оцінки щодо зайнятості. Респонденти всіх секторів очікують скорочення чисельності працівників, найбільше – підприємств будівництва», – підкреслюється у повідомленні.

Як повідомлялося, у Києві посилюють карантин.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті