Камери відеоспостереження стали частиною нашого життя – кожного дня ми потрапляємо в об’єктиви сотень із них. В умовах епідемії світовий ринок сильно трансформується, системи відеоспостереження стають більш модернізованими та інтелектуальними. Бізнес шукає шляхи оптимізації своїх витрат і прагне автоматизувати все, що можливо. Але, аналізуючи український ринок, ми бачимо, що компанії, зокрема ритейлери та логісти, встановлюють величезну кількість відеокамер китайського виробництва, які просто фіксують зображення.
Найчастіше камери контролюють касові операції та підраховують відвідувачів у торговельних точках, розпізнають номери авто й обличчя. Але всі ці системи працюють незалежно одна від одної: відеонагляд у магазинах не інтегрований з охоронною сигналізацією, а камери, що контролюють сканування товарів на касі, не пов’язані з обліковими системами. Компанії генерують неймовірну кількість неструктурованих даних, але не використовують їх задля покращення своєї ж ефективності.
Про тренди в цій сфері, а також про те, як сучасні відеорішення вплинуть на бізнес протягом найближчих п'яти років, розповів Mind VSS Business Development Manager, Konica Minolta Ukraine, резидент Reactor.ua Мирослав Горошко.
Докладніше про один із варіантів застосування відеонагляду – у матеріалі Mind «Без палиць у колеса: як може проходити обов'язковий техогляд автівки».
Системи відеоспостереження будуть активними учасниками цифровізації процесів. Камери не просто фіксуватимуть зображення, а відразу аналізуватимуть його та запускатимуть автоматичні сценарії. Так ми будемо автоматизувати виробничі й логістичні процеси. У державному секторі отримані дані автоматично взаємодіятимуть із зовнішніми базами даних і прискорюватимуть процеси ухвалення рішень.
[INSERT_BLOCK_PROMO_REACTOR]
Бізнес нативно інтегруватиме системи відеонагляду з CRM, ERP, як-от 1C або SAP, WMS, системами контролю доступу та охоронними сигналізаціями. Інтелектуальні відеорішення активно витіснятимуть системи контролю доступу, охоронної сигналізації та частково BMS-системи.
Наприклад, для однієї виробничої компанії наші партнери реалізували систему електронної черги транспорту, яка виконує такі завдання:
Як бачимо, система відеоспостереження тісно пов’язана з ERP- і CRM-системами.
Наразі користувачі здебільшого не ремонтують камери, а просто змінюють їх на інші. Ми звикли, що камера – лише інструмент фіксації статистики, тобто зображення. Але все швидко зміниться.
В умовах висхідних тенденцій автоматизації системи відеонагляду вимагатимуть довшого циклу роботи з можливістю їхньої швидкої та легкої модернізації, з мінімальними витратами й без зупинки основних бізнес-процесів.
Тобто користувач зможе розширювати функціонал системи відеонагляду паралельно з ростом свого бізнесу, додаючи функціональні та аналітичні модулі – як у лего.
Ідеальним прикладом цього тренду є останні лінійка відеокамер Mobotix. Ви купуєте просто корпус, а комбінації відеосенсорів, датчиків та застосунків можна змінити чи доповнити коли завгодно. Плюс один сенсор і камера перетворюються на тепловізор або систему оповіщення про певні події.
Клієнти хочуть експериментувати з відеоаналітикою та іншими застосунками – навіть з однією камерою.
Камери відеоспостереження стануть сучасними смартфонами для бізнесу. Клієнт зможе обирати та встановлювати різні застосунки безпосередньо на камеру. Ба більше, камери обмінюватимуться даними із соціальними мережами та програмами лояльності.
Така концепція вже реалізована в Mobotix. Програмні застосунки, що завантажуються на камеру з маркетплейсу, як на смартфон, дають змогу запускати різноманітні сценарії автоматизації та аналізу. До того ж будь-які розробники програмного забезпечення мають змогу завантажити на цей маркетплейс власний застосунок.
Для покоління Z придбання власного житла чи автомобіля – більше не пріоритет. Бізнес також оцінює всі переваги коворкінгів, лізингу автомобілів, аутсорсингу офісів та складів. Системи відеоспостереження теж перетворюються на послугу.Отже, на ринку з’являться провайдери послуг аутсорсингу відеорішень – компанії платитимуть щомісячний платіж, як за інтернет, та отримуватимуть комплексні відеорішення «під ключ».