Пандемія та новітні технології змінили світ. Громадянам, державам і бізнесам довелось терміново змінювати свої звички як в сфері охорони здоров'я, так і в сфері кібербезпеки. Комерційні підприємства, державні установи продовжують процес міграції в онлайн. Через все нові виклики, яких більшає день від дня, бізнес і держава знаходять кошти на оновлення і впровадження інновацій. Складніше це питання втілити тим, хто не має прибутку, а працює на громадських засадах. Безліч громадських об'єднань продовжують працювати у тих самих умовах і за застарілими правилами. Раніше експерти розповідали Mind як громадським активістам розпочати процес перетворення у матеріалі «Оцифрувати ідею: навіщо громадським активістам планова трансформація».
Сьогодні ж – про те, як таким неприбутковим організаціям отримати безоплатне чи пільгове програмне забезпечення для продовження власної діяльності у більш комфортних умовах. Де і як громадським активістам знайти потрібне ПЗ розповів Mind CEO DevRain, резидент Reactor.ua Олександр Краковецький.
Компанія DevRain, золотий партнер компанії Microsoft, вже допомогла безкоштовно понад 40 українським неприбутковим організаціям почати користуватись сервісами від Microsoft.
Головне завдання неприбуткових організацій – вирішення гострих соціальних проблем, а не генерування прибутку. Однак бізнес-процеси неприбуткових організацій мало відрізняються від організацій, основною метою яких є фінансовий прибуток.
[INSERT_BLOCK_PROMO_REACTOR]
В Україні неприбуткові організації не можуть похвалитись наявністю великої кількості фінансових ресурсів, щоб користуватись сучасними інструментами. З іншого боку, технічний рівень неприбуткових організацій теж не найкращий.
Неприбуткові організації, як правило, не знають про існування великої кількості пропозицій, що дозволяють користуватись сучасним програмним забезпеченням безоплатно або з великим дисконтом.
Компанія DevRain і я особисто вже кілька років допомагаємо неприбутковим організаціям стати більш технологічними та отримати безкоштовне програмне забезпечення.
Нижче – про основні пропозиції, які доступні неприбутковим організаціям і про те, чому вендори надають свої продукти і сервіси неприбутковим організаціям безкоштовно або з великими знижками.
Як правило, компанії-вендори розуміють важливість існування неприбуткових організацій, які розв’язують соціальні проблеми. І вартість ліцензій – невелика ціна за те, щоб наше життя ставало краще. Крім того, компанії таким чином демонструють свою корпоративну соціальну відповідальність.
Більшість компаній працює через TechSoup, неприбуткову організацію, що займається технічною підтримкою нонпрофітів в усьому світі. Саме вони знають нюанси законодавства і оподаткування своїх країн і здійснюють верифікацію статусу неприбутковості.
В деяких випадках компанії не користуються послугами TechSoup, а надають сервіси за фактом звернення.
Якщо ви – неприбуткова організація, вам обов’язково потрібно зареєструватись на TechSoup і пройти перевірку. Український підрозділ TechSoup Ukraine знаходиться тут.
Всі поточні пропозиції я зібрав тут. Інформація буде доповнюватись.
Якщо ви хочете отримати хмарні ресурси, то зверніть увагу на пропозиції від Amazon і Microsoft в рамках програм Azure Grant, AWS Nonprofit Credit Program, AWS Imagine Grant Program та AWS Cloud Credit for Research. Microsoft пропонує $3500 кредитів на будь-які сервіси Microsoft Azure, Amazon пропонує $2000 кредитів на AWS.
Звісно, це не повний перелік пропозицій, але його цілком вистачить для старту.
Ще один лайфхак. Якщо ви не бачите пропозицію від вендора програмного забезпечення для неприбуткових організацій – просто напишіть підтримці, розкажіть про місію своєї організації та попросіть надати знижку чи безкоштовну ліцензію. У 99% випадках ви без проблем отримаєте, як мінімум, суттєву знижку або повну ліцензію абсолютно безкоштовно.
Якщо ж ви зацікавлені в активації Microsoft for Nonprofit, то можете звернутись до нас, Ми можемо підказати, які сервіси найкраще підійдуть саме вам, і максимально спростимо процес отримання ліцензій для вашої організації. І так, це безкоштовно. Це – наша соціальна відповідальність.