Регулювання крипторинку: Європарламент ухвалив відповідний закон

Документ МІСА – це регуляторна визначеність цього ринку, захищеність проєктів та інвесторів МІСА-крипторинку

depositphotos.com

Після періоду тривалих дискусій в Європарламенті проголосували за створення єдиного правого підґрунтя для регулювання цифрових активів на теренах ЄС. 20 квітня 2023 року було ухвалено відразу два документи: MiCA та TFR (Regulation on Information Accompanying Transfers of Funds and Certain Crypto-Assets). Після голосування, уже наприкінці червня, тексти цих актів імовірно будуть опубліковані в Офіційному журналі ЕС і наберуть законної сили пізніше, у липні 2023 року. Положення щодо регулювання стейблкоїнів повинні запрацювати вже в липні наступного року, а решта положень MICA та TFR – із січня 2025 року. Що це дає, які є переваги та недоліки, розповів Mind юрист Chainlock.pro Денис Кастін.

МІСА всесторонньо регулює відносини у сфері обігу цифрових активів на теренах ЄС. Усі суб’єкти регулювання й активності можна розділити на дві категорії – які підпадають під регулювання та ті, що не охоплюються цим актом.

Активи, що підпадають під регулювання МІСА

Регульована діяльність:

Тут зазначимо, що вводяться чіткі дефініції різних категорій самих криптоактивів, що тепер розподілятимуться на три підгрупи з відповідними вимогами щодо них:

  1. Електроні гроші (стейбли, які прив’язані до вартості фіатної валюти та повністю забезпечені грошима виключно).
  2. Asset-Referenced tokens (стейбли, які також прив’язані до вартості фіату, але забезпечені не тільки грошима, але й іншими активами. USDT наразі відноситься до цієї категорії.
  3. Інші токени, зокрема utility.

Обмінки, біржі, кастодіани та інші охоплюватимуться поняттям Crypto-Asset Service Provider (CASP).

Активи поза регулюванням

Фахівці ChainLock виділяють такі винятки з регулювання:

Головні зобов’язання CASP

Плюси та мінуси MiCA

Pros:

Cons:

Ми в ChainLock вважаємо, що переваг у новому підході до регулювання набагато більше, аніж недоліків, а криптокомпаніям саме час переглянути їхні структури для відповідності вимогам законодавства. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS