Рекрутинг: як під час війни знаходити та наймати працівників вузької технічної спеціальності

Про перешкоди та рішення, що мають спростити цей процес

Фото: pixabay

Напередодні було опубліковано закон щодо мобілізації, який набуде чинності 18 травня 2024 року. Документ передбачає залучення до військової служби громадян різних спеціальностей. Можливо, із запровадженням оновленої системи підбору кадрів на військову службу вдасться ліквідувати брак кваліфікованих фахівців у лавах ЗСУ. Проте ця проблема поки наявна як у війську, так і в тилу. Тож як під час війни знаходити та наймати працівників вузької технічної спеціалізації, розповіла Mind HRD компанії AirUnit Ольга Думинець.

Читайте також: Мобілізація і працевлаштування: як правильно шукати людей до армії (і не тільки)

В Україні бум у галузі MilTech, проте працівників для неї – обмаль. Дуже складно знайти, наприклад, радіоінженера для створення тих же дронів чи обслуговування систем РЕР/РЕБ. І це прикро, бо від такого кадрового голоду страждає не лише бізнес, а й фронт. Тож рекрутерам при пошуку кандидатів на вузькотехнічні вакансії треба звертати увагу на багато нюансів – зокрема, і не завжди очевидних.

Причини нестачі технічних спеціалістів

Ще до пандемії в Україні було декілька досліджень щодо наявності на ринку праці фахівців технічного характеру. За їх даними, в активному пошуку роботи було 10%, а ще 30-40% – готові розглянути цікаві пропозиції, хоча на той момент були працевлаштовані. Але за останні роки таких опитувань немає.

І мені здається, HR-дослідники просто бояться побачити прірву в цьому сегменті. Наприклад, за досвідом нашої компанії, вільних радіоінженерів фактично немає, а відсоток тих, хто готовий змінити місце роботи, впав кратно. Та й загалом спеціалістів такого профілю поменшало.

Причин кадрового голоду чимало:

Читайте також: Розмінувати Україну: як це відбувається та яких спеціалістів тепер треба готувати

Потреби фахівців

Так – але треба діяти комплексно. Для цього варто оцінити нагальні потреби фахівців із вузькою технічною спеціальністю. До найбільш критичних я можу віднести такі:

Читайте також: Робота під час війни: лайфхаки для збереження команди

Читайте також: Від аеророзвідника до агротехнологій: як ветерану отримати грант

Залучення ветеранів

Примітно, що частково розв'язати проблему кадрового голоду на техспеців можна саме за допомогою армії. Адже на ринку праці з’являється чимало ветеранів, які в бойових умовах працювали з технікою від MilTech. Тож HR-фахівцям слід працювати й за цим напрямком.

Наймання ветеранів є окремою темою, але деякі нюанси можна окреслити й у рамках цієї статті.

Наприклад, комунікація з людиною з армійським досвідом має бути прозорою й зрозумілою. Такому фахівцю треба відразу окреслити потрібні знання – і що ви не зможете взяти працівника, який не відповідає заданому рівню.

А ще варто пояснити, як робота ветерана з його досвідом у вашій компанії допомагатиме його побратимам на фронті. Це підвищить цікавість кандидата до вашої вакансії.

Звичайно, пошук спеціалістів із вузькою технічною спеціалізацією є досить серйозним викликом для всіх рекрутерів в Україні. А тому робота не обмежується описаними питаннями. Адже в кожному випадку можуть бути свої нюанси. І те, що актуально в MilTech, в іншій галузі буде не критичним. Проте, на мою думку, навіть цих моментів достатньо, аби задати потрібний вектор HR-діяльності за цими напрямками.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS