5 TED-виступів, які необхідно подивитися кожному підприємцю

Як розвинути креативність у своїх співробітниках, зробити їх відвертішими, а вашу компанію – успішнішою

Фото pixabay.com

Пропонуємо вашій увазі добірку TED-виступів, які надихають та стануть у пригоді тим, хто хоче керувати компанією майбутнього, де ідеї генерують усі співробітники, відвертість є невід'ємною частиною комунікації, а процес ухвалення рішень простий та ефективний. Усі виступи крім останнього мають українські субтитри. 

Єдина причина, з якої стартапи досягають успіху

Білл Гросс заснував чимало стартапів, і багатьом іншим допомогав розвиватися – і йому стало цікаво, чому деяким вдалося «вистрілити», а іншим – ні. Тому він зібрав дані з сотень компаній, його власних та чужих, і оцінив кожну компанію за п'ятьма ключовими факторами. Але один фактор виділявся з-поміж інших – і здивував навіть його.

Як управляти колективною креативністю

У чому полягає секрет розкриття творчого потенціалу, прихованого всередині вашої повсякденної роботи, і як дати кожній великій ідеї шанс? Гарвардський професор Лінда Хілл, співавтор «Колективного генія», дослідила деякі з найбільш творчих компаній у світі, щоб розробити набір інструментів і тактик, аби чудові ідеї виникали у кожного працівника компанії, а не тільки від призначених для цього «креативників».

4 способи побудувати людську компанію в еру машин

«В еру штучного інтелекту та машинного навчання нам потрібен новий радикальний гуманізм»,  – говорить Тім Леберехт. Для «ділового романтика» за самовизначенням, це означає створення організацій та робочих місць, які цінують автентичність замість продуктивності та запитання замість відповідей. Леберехт пропонує чотири (доволі суб'єктивних) принципів побудови організацій такого типу.

Як управляти компанією (майже) без правил

Уявіть, якби ваша робота не контролювала ваше життя? Бразильський СЕО Рікардо Семлер практикує радикальну форму корпоративної демократії, переосмислюючи всі процеси, починаючи від зустрічей ради правління до того, як працівники реєструють свої відпустки (вони не зобов’язані це робити). Це система, в якій винагороджується мудрість працівників та баланс між роботою та особистим життям, що в результаті призводить до глибокого розуміння, в чому саме сутність роботи та життя. Бонусне питання: а що б трапилося, якби школи теж були такими?

Як створити компанію, в якій перемагають найкращі ідеї

Якби ви знали, що про вас насправді думають ваші колеги та що вони собою являють? Рей Даліо представляє бізнес-кейс, в якому домінують радикальна прозорість та алгоритмічний процес прийняття рішень для того, щоб створити меритократію, де люди можуть відкрито говорити, що вони дійсно думають – навіть лаяти свого начальника. У цьому виступі ви дізнаєтеся, що дозволило Даліо створити один з найуспішніших в світі хедж-фондів та як приймати рішення, керуючись даними.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS