Топ-5 вражаючих цифр про ринок технологій

Які гаджети і технології спонукають до продажів у найближчому майбутньому

Пол Лі, співавтор дослідження, партнер Deloitte у Великобританії та керівник міжнародного дослідницького центру Deloitte
Фото: Deloitte

«Це дослідження проводиться вже 18 років поспіль і є орієнтиром для світових компаній для коригування своїх бізнес-стратегій. Наша країна наздоганяє світові тренди. На жаль, Україна не завжди в авангарді запуску новітніх технологій. Проте ми робимо серйозний внесок у створення їх глобальної вартості: експортуємо свої розробки і знання», – зазначили представники Deloitte на презентації свого глобального звіту «Прогноз розвитку галузей технологій, медіа та телекомунікацій у 2019 році». Захід відбувся в інноваційному парку UNIT.City. Mind вибрав найцікавіші дані дослідження.

$7 млрд

Такого світового обігу в 2019 році досягнуть продажі «розумних» колонок з голосовим асистентом – гаджетів, які не тільки включають і відтворюють музику, але і допомагають замовити товари з інтернет-магазинів, викликати таксі, забронювати готель, управляти «розумним» будинком тощо.

За прогнозами Deloitte Global, серед мережевих пристроїв найшвидшими темпами зростатимуть продажі саме смарт-динаміків. Цього року загальний обсяг доходів галузі від їхньої реалізації зросте на 63% від $4,3 млрд у 2018-му. Буде продано близько 164 млн пристроїв за середньою вартістю $43,1.

На думку Deloitte, буму «розумних» колонок насамперед сприятиме експансія в неангломовні країни. «Наприкінці 2017 року продажі смарт-динаміків були в основному обмежені англомовними ринками, понад 95% ринку припадало на США і Великобританію. Однак у 2019 році мають зрости продажі в країнах, де більшість населення говорить китайською (мандаринською або кантонською), французькою, іспанською, італійською або японською мовами. У більшості цих регіонів категорія «розумних» динаміків, ймовірно, матиме найшвидше зростання порівняно з іншими смарт-пристроями», – наголошується у звіті Deloitte.

У середині 2018 року за проникненням «розумних» колонок лідирували Китай та США.

Какие гаджеты и технологии подхлестнут продажи в ближайшем будущем

Цікаво, що більшість власників колонок найчастіше використовують їх для прослуховування музики, а «розумні» функції (погода, будильник, пошук інформації, розваги) юзаються рідше.

Какие гаджеты и технологии подхлестнут продажи в ближайшем будущем

Разом з тим смарт-динаміки вже на 7-му місці в топі найвикористовуваніших у повсякденному житті «розумних» гаджетів.

Какие гаджеты и технологии подхлестнут продажи в ближайшем будущем

«Незважаючи на такі оптимістичні прогнози, галузі доведеться подолати перешкоди для використання повного потенціалу зростання. Технології розпізнавання мови продовжують удосконалюватися, однак є потреба в ширшій мовній підтримці для інклюзивності таких технологій і можливості їх використання в усьому світі», – йдеться у звіті Deloitte Global.

Понад 1 млн

Стільки 5G-смартфонів буде продано у 2019 році. А у 2020-му їхня кількість зросте до 15–20 млн і складе близько 1% від усіх продажів смартфонів. У Deloitte очікують, що приблизно 20 виробників мобільних телефонів незабаром випустять гаджети з підтримкою 5G. Також цього року на ринок поставлять біля 1 млн 5G-модемів.

Мобільні оператори вже давно активно тестують мережі та інвестують у розвиток 5G. За прогнозами Deloitte, у 2019 році 25 операторів бездротового зв'язку запустять сервіс 5G. Очікується, що до 2020 року кількість гравців зросте вдвічі. Разом з тим до 2015 року лише 14% з'єднань відбуватимуться через 5G.

Какие гаджеты и технологии подхлестнут продажи в ближайшем будущем

«Для користувачів відмінність у швидкості мережі 4G і 5G практично не відчутна. Чому оператори мають вкласти десятки мільярдів доларів у капітальні витрати на обладнання і спектр радіочастот, щоб забезпечити глобальний зв'язок 5G?» – дивуються аналітики Deloitte.

І вважають, що відповідь пов'язана з більшою ємністю 5G: очікується збільшення пропускної здатності в сотні разів, якщо порівнювати з 4G. «Цей фактор може не мати значення для всіх операторів: гравець третього або четвертого рангу з великим спектром, але відносно невеликою кількістю клієнтів цілком може бути здатний пропонувати подібні 5G-швидкості в менш ефективній мережі 4G. Але для провідних операторів у США, Франції, Ірландії, Австралії та Великобританії, де мережі працюють з більшою пропускною здатністю, ніж у деяких інших країнах, можливість запропонувати більш високі швидкості може бути досягнута лише при переході на 5G», – пояснюють у Deloitte.

$2,7 млрд

Такий обсяг продажів у 2019-му «загрожує» індустрії 3D-друку та відповідним матеріалам і послугам. Наступного року він може досягти $3 млрд. «Це свідчить про щорічне зростання продажів на 12,5%. Перелік матеріалів, доступних для використання на 3D-принтерах, за останні п'ять років збільшився більш ніж удвічі, що (поряд з іншими удосконаленнями) сприяло відновленню потенціалу галузі», – наголошується в дослідженні.

Какие гаджеты и технологии подхлестнут продажи в ближайшем будущем

У 2019 стане широко доступною пізніша технологія – струменевий металевий друк, що може вдвічі скоротити час, необхідний для виготовлення кожної деталі.

70%

Стільки компаній у 2019 році зможуть застосовувати штучний інтелект через хмарні корпоративні застосунки. За прогнозами Deloitte, цього року компанії збільшать використання хмарного програмного забезпечення і послуг, реалізованих на базі АІ. Очікується, що до 2020 року рівень проникнення корпоративних застосунків із вбудованим штучним інтелектом і сервісів з розвитку хмарних застосунків складе приблизно 87 і 83% відповідно.

Какие гаджеты и технологии подхлестнут продажи в ближайшем будущем

На думку аналітиків Deloitte, проблема з АІ полягає в тому, що сьогодні багатьом компаніям не вистачає досвіду і ресурсів, щоб повною мірою його використовувати. Для машинного навчання потрібні групи експертів зі штучного інтелекту, доступ до великих наборів даних, а також спеціалізована інфраструктура і обчислювальні потужності.

З цієї причини початкові переваги АІ були отримані в основному технологічними гігантами. У них є ресурси для участі у війнах ставок за дорогі таланти. Також вони вклали мільярди в інфраструктуру, включаючи масивні центри обробки даних і спеціалізовані процесори.

Наприклад, Google розробила власні мікросхеми для штучного інтелекту, щоб прискорити машинне навчання у своїх центрах обробки даних і на пристроях IoT. Компанія займається глибоким навчанням з моменту запуску Google Brain у 2011 році та широко використовує його для різних цілей: від виконання відеоаналітики до охолодження центрів обробки даних. Amazon багато років використовувала машинне навчання для вироблення рекомендацій, реструктуризації бізнес-процесів і розробки нових категорій продуктів, наприклад, віртуального помічника Alexa.

Какие гаджеты и технологии подхлестнут продажи в ближайшем будущем

 «Хмарні технології сприятимуть ефективності та прибутковості інвестицій. Ми очікуємо, що перевагами скористаються не тільки компанії – лідери у сфері застосування штучного інтелекту, а й інші організації», – зазначив керівник групи з надання послуг компаніям у сфері високих технологій, медіа та телекомунікацій Deloitte Global Пол Салломі. 

$50 млрд

Такого обороту досягне майбутній ринок квантових комп'ютерів після 2030 року, вважають у Deloitte. Перші комерційні пристрої загального призначення з'являться не раніше цього періоду. А 2020-ті стануть часом розробок у сфері квантових обчислень.

«Квантові комп'ютери забезпечать одну з найбільших можливостей зростання доходів завдяки використанню нових технологій протягом наступних 10 років. Однак вони навряд чи замінять класичні комп'ютери», – вважають дослідники. Очікується, що у 2019 році ринок класичних обчислювальних пристроїв (від споживчих смартфонів до корпоративних суперкомп'ютерів) перевищить $1 трлн. Детальніше про квантові обчислення Mind писав раніше.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS