«Очікуємо, коли квантові комп'ютери перевищать потужність традиційних» – гендиректор IBM Україна

«Очікуємо, коли квантові комп'ютери перевищать потужність традиційних» – гендиректор IBM Україна

Валерій Шляхов про діяльність компанії в Україні, технологічні прогнози та прототип квантового комп'ютера

«Очікуємо, коли квантові комп'ютери перевищать потужність традиційних» – гендиректор IBM Україна
Гендиректор української IBM Валерій Шляхов
Фото: Facebook

International Business Machines Corporation (IBM) – американська електронна корпорація, один із найбільших світових виробників усіх видів комп'ютерів і програмного забезпечення, один з найбільших провайдерів глобальних інформаційних мереж. Корпорація посідає шосте місце в списку найбільших компаній світу.

Про компанію відомо, зокрема, що вона боротиметься з кіберзагрозами за допомогою штучного інтелекту, купує розробника ПЗ Red Hat за $34 млн і стане провайдером гібридних хмарних сервісів №1 у світі, отримала рекордну кількість патентів за 2018 рік.

Останньою найгучнішою новиною став прототип комерційного квантового комп'ютера, який було представлено на виставці CES.

Гендиректор української IBM Валерій Шляхов розповів виданню LIGA.net про діяльність компанії в Україні, технологічні прогнози та прототип комп'ютера. Редакція Mind занотувала найцікавіше.

 Про те, чим IBM займається в Україні

IBM Україна працює за двома основними напрямками: продуктовий і сервісний. У першому випадку ми є постачальником власних рішень IBM: обчислювальні системи, програмне забезпечення, хмарні рішення. За другим – працюємо як компанія, що надає на ринку консалтингові та сервісні послуги, включаючи аутсорсинг.

Однією з наших послуг є розробка для замовників комплексної ІТ-стратегії на 2–5 років. Це допомагає успішному проходженню так званої цифрової трансформації.

Ми можемо впроваджувати окремі технологічні рішення. А можемо, наприклад, повністю або частково «забрати» до себе ІТ-департамент і обладнання замовника та надавати ІТ як сервіс, дозволяючи клієнту сфокусуватися на бізнесі.

Бренд швидше впливає на попит. У нас працюють українці, і тарифи в нас – українські. Коли ми залучаємо закордонних фахівців, ціна послуг може підвищуватися в залежності від характеру й масштабу завдання.

Про комерційний квантовий комп'ютер

Сьогодні традиційним комп'ютерам все ще не по зубах цілий ряд завдань, серед яких моделювання природних процесів або поведінки фінансових ринків, синтез нових ліків, оптимізація ланцюжків поставок для глобальної логістичної компанії в періоди пікових навантажень та ін. Квантові комп'ютери з такими завданнями будуть справлятися набагато ефективніше.

Потрібно розуміти, що розвиток сучасних квантових комп'ютерів є приблизно на тому ж рівні, що й розвиток традиційних у середині сорокових років минулого століття. Тоді вони займали велику кімнату, а їхня продуктивність була в десятки разів менше, ніж продуктивність чіпа в сучасних смартфонах. У 40-ві ніхто до кінця не розумів, які можливості обчислювальної техніки відкриє людству. Аналогічна ситуація зараз і з квантовими комп'ютерами.

IBM уже кілька років дає розробникам і вченим можливість отримати доступ через хмару до лабораторних зразків квантових комп'ютерів, щоб взяти участь у тестуванні або запустити власні програми. І це доступно безкоштовно для всіх: дослідників, студентів та програмістів в тому числі з України.

Можна сказати, що ми наділи памперс і повземо, але ще не встали й не ходимо (сміється). Ми очікуємо, що продуктивність квантових комп'ютерів буде подвоюватися кожен рік. І протягом декількох років буде досягнута квантова перевага – етап, коли квантові комп'ютери перевищать потужність традиційних у рішенні певного класу задач.

Про прогнози інновацій на ринку України

Незважаючи на те що в Україні, як і в інших країнах, можуть існувати якась недовіра й упередженість до інноваційних технологій на професійному рівні, прогрес у будь-якому випадку не зупинити. Наведу приклад із британської історії. Коли там з'явилися перші автомобілі, місцеві візники сильно чинили опір змінам і влаштували страйк. У результаті уряд прийняв рішення ввести для автомобілів обмеження швидкості до 5 км/год, щоб вони не конкурували з возами.

Якийсь час це працювало. Але подібні заходи і їхні причини завжди мають тимчасовий ефект і рано чи пізно зникають. Це стосується й України. Є якісь процеси, розвиток яких відбувається повільніше, ніж в інших країнах, і це часто обумовлено стереотипним мисленням і підходом. Однак, як показує практика, технологічні інновації, що змінюють світ,  все одно обов'язково приходять в Україну. Розрив між нами і глобальним світом скорочується з кожним днем, і багато в чому це відбувається завдяки інформаційним технологіям.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло