Макроекономічний прогноз-2020: чого чекати від фіскальної та фінансової політики в Україні

Державі вдалося зберегти стабільні золотовалютні резерви, що дає їй ресурс для збереження контролю над фінансовою сферою

Фото: pixabay

Mind представляє аналіз фіскальної і фінансової політики в Україні в рамках серії матеріалів, присвячених аналізу макроекономічної ситуації в країні й впливу на неї коронавірусу.

Станом на кінець першого півріччя країна зберігала фінансову стабільність, проте вже помітні перші симптоми карантину і зростаючої економічної кризи.

Але навіть незважаючи на економічний спад у II кварталі цього року, Україні вдалося зберегти стабільні золотовалютні резерви, що дає їй ресурс для збереження контролю над фінансовою сферою.

Читайте також: Макроекономічний прогноз-2020: чи загрожує Україні глибока криза через коронавірус

Читайте також: Макроекономічний прогноз-2020: куди рухається економіка України

Читайте також: Макроекономічний прогноз-2020: чого чекати від зовнішньої торгівлі та інвестклімату України

Динаміка золотовалютних резервів України, $ млрд

Наразі домінують чинники, що сприяють подальшому зміцненню валютних резервів. У червні Україна додатково отримала сумарно $3 млрд фінансової допомоги від міжнародних партнерів. Серед іншого, $2,1 млрд вона вже отримала як перший транш МВФ, 500 млн євро – у межах Четвертої програми макрофінансової допомоги від Європейського Союзу.

Незважаючи на значні платежі за зовнішнім державним боргом, на кінець року Україна не лише утримає міжнародні резерви на поточному рівні, а й збільшить їх. Наприкінці року в разі відсутності серйозних економічних потрясінь золотовалютні резерви досягнуть $27–28

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS