Mind представляє аналіз фіскальної та фінансової політики в Україні в рамках серії матеріалів, присвячених аналізу макроекономічної ситуації в країні й впливу на неї коронавірусу.
Читайте також: Макроекономічний прогноз-2020: чи загрожує Україні глибока криза через коронавірус
Читайте також: Макроекономічний прогноз-2020: куди рухається економіка України
Читайте також: Макроекономічний прогноз-2020: чого чекати від зовнішньої торгівлі та інвестклімату України
Читайте також: Макроекономічний прогноз-2020: чого чекати від фіскальної та фінансової політики в Україні
Особливо актуальним стає такий аналіз на тлі заяв президента про те, що підприємства закрилися через сильну гривню, і, відповідно, звинувачень екскерівництва НБУ в посиленні національної валюти.
Експортери дійсно значно втратили зі зміцненням гривні, знизилися номінальні збори з митних платежів по імпортованих товарах.
Абсолютна більшість експортоорієнтованих країн у світі свідомо проводить політику слабкої національної валюти, щоб підтримувати цінову конкурентоспроможність вітчизняних виробників на світових ринках.
Але звинувачувати один Нацбанк не варто: фінансовий і фіскальний сектори в Україні дуже тісно пов'язані. Настільки міцний зв'язок і моментальна трансмісія наслідків ухвалених рішень з однієї сфери в іншу мало де зустрічаються в розвинених країнах. Для формування точних прогнозів дуже важливо розуміти природу і специфіку зв'язку з цим.
Її можна сформулювати