Прем’єри тижня: «Французьке кіно. Вікенд у Парижі» та «Аватар: Шлях води»

Іронія життя у французькому кінематографі та повернення на планету Пандора за 11 років після першої подорожі

Тиждень майже добігає кінця, і це привід відпочити від важких робочих днів. Наприклад, відвідавши «Кіновікенд у Парижі» або відправившись у подорож на планету Пандора. То що саме обрати? Читайте в огляді Mind

Французьке кіно. Вікенд у Парижі

ЩОДЕННИК ШВИДКОПЛИННОГО РОМАНУ / CHRONIQUE D'UNE LIAISON PASSAGÈRE

Прем’єри тижня: «Французьке кіно. Вікенд у Парижі» та «Аватар: Шлях води»

Мати-одиначка та одружений чоловік розуміють, що їхній роман зав’язаний суто на сексі. Хоча вони погоджуються, що в цих стосунків немає майбутнього, вони стають усе ближчими.

КІНЦЕВИЙ МОНТАЖ / COUPEZ !

Прем’єри тижня: «Французьке кіно. Вікенд у Парижі» та «Аватар: Шлях води»

Режисер-початківець вирішує зняти малобюджетний горор про зомбі з групою непрофесійних кінематографістів. Знімання йдуть шкереберть: головна акторка невміло зображає переляк, а її партнер геть напивається. Але раптово команда опиняється в епіцентрі справжнього зомбі-апокаліпсису.

ЗАГІН КУЛІНАРІВ / LA BRIGADE

Прем’єри тижня: «Французьке кіно. Вікенд у Парижі» та «Аватар: Шлях води»

Кеті працює су-шефинею та мріє відкрити власний ресторан. Через фінансові труднощі вона погоджується працювати в притулку для молодих мігрантів. Спочатку жінка ненавидить цю роботу, але згодом її захоплення кулінарією починає змінювати життя дітей.

НЕПЕРЕВЕРШЕНИЙ / LE MAGNIFIQUE

Прем’єри тижня: «Французьке кіно. Вікенд у Парижі» та «Аватар: Шлях води»

Франсуа – автор понад 40 романів про секретного агента. Герой його книжок – непереможний боєць та ідеальний коханець. А от будні письменника зовсім сірі. Тож він вирішує перестати плисти за течією і робить спробу змінити своє життя.

В українському прокаті: з 15 грудня 2022 року.

Бекґраунд. Організатори пропонують поринути в атмосферу французької столиці в рідному Києві на кіноподії «Вікенд у Парижі». На глядачів чекає чотири легкі фільми на різний смак: комедійний горор про зомбі, яким відкривався цьогорічний Каннський фестиваль, романтична комедія про винороба та акушерку, мелодрама про коханців, а також ретроспективна комедія з Жаном-Полем Бельмондо.

Фестиваль проводять Французький Інститут в Україні та кінокомпанія «Артхаус Трафік».

У фільмі «Кінцевий монтаж», який, найімовірніше, був зроблений для «кінематографічної тусовки», адже там велика кількість жартів,  акцентованих на кіновиробництві, діє прислів’я: «Хочеш насмішити Бога? Розкажи йому про свої плани». Це той випадок, коли все йде шкереберть із самого початку, коли в житті відбувається «якась дичина», але треба зібратися із силами та зробити те, у що ви вже вступили, бо назад дороги немає!

У фільмі «Загін кулінарів» фраза «таке життя» набуває зовсім іншого сенсу. Цей фільм – ліки проти байдужості суспільства щодо емігрантів. Він наголошує на тому, що попри всі життєві перепони варто лишатися людиною чуйною та милосердною стосовно тих, хто в нужді.

Треба лише посадити сім’я добра в правильний ґрунт, і воно проросте, давши найкращі плоди!

Іронізує життя іноді й над коханцями, як у фільмі «Щоденник швидкоплинного кохання». Пристрасть і секс, з якого все починалося між двома головними героями, одразу переростають у світлі почуття. Але межі, що були виставлені двома коханцями, позбавляють їх найголовнішого – їхнього справжнього кохання та спільного майбутнього. 

Неймовірний Жан-Поль Бельмондо в класичній стрічці «Неперевершений» грає письменника, що бажає бути, як його літературний герой, – неперевершеним у всьому. І попри те, що він не відповідає образу свого вигаданого персонажа, життя вчить чоловіка бути справжнім незважаючи на всі випробування, що випадуть на його шляху.

Вам сподобається, якщо: ви любите кінострічки про іронію долі. Тут є те, що французи називають с’est la vie (у перекладі з фр.  –  «таке життя»). Життя іронізує, карає і винагороджує людей, які вирішили боротися з ним. Кожен фільм має свій власний шарм, що змусить добряче порозмірковувати, але разом із тим не змусить надто напружитись. 

Вам не сподобається, якщо: ви не любите соціальні стрічки, які намагаються говорити про проблеми еміграції, кохання, впевненості в собі та невідступність від власної мрії. Адже це не просто комедії, де ви будете сміятися і ні про що не думати...

Головна причина подивитися: відчути французький настрій та подивитися з власного погляду на проблеми, порушені в стрічках. Тут є можливість знайти відповіді на універсальні запитання, які цікавлять кожного, навчитися співчувати та відчувати, що ви не самотні.

Аватар: Шлях води

Прем’єри тижня: «Французьке кіно. Вікенд у Парижі» та «Аватар: Шлях води»

Сюжет. Життя на планеті Пандора триває. Після перемоги та вигнання людей, Джейк Саллі, що тепер живе у своєму аватарі, стає вождем одного з племен на’ві. Разом зі своєю коханою Нейтірі він створює сім’ю і виховує дітей. Проте армія землян повертається, аби захопити Пандору, створити собі новий дім, підкорити на’ві та знищити Джейка.

Нові обставини й старі вороги змушують Джейка обрати для себе і своєї родини новий шлях – Шлях Води. 

В українському прокаті: з 15 грудня 2022 року.

Бекґраунд. Ще 2011 року Джеймс Кемерон зізнався, що готується до знімань сиквелів «Аватара». Режисер планував зробити щонайменше ще два фільми, що продовжуватимуть історію колишнього морпіха Джейка Саллі, що став одним з народу на’ві.

Після успіху першої картини студії намагалися якнайшвидше випустити продовження, тож наголошували, що сиквел може з’явитися у 2013–2014 роках.

Кемерон особисто підтримував ці чутки та потроху відкривав інсайди роботи над майбутніми сценаріями. Він говорив, що хоче показати в наступній частині водний світ Пандори, тож необхідно зробити купу підготовчої роботи.

Прем’єри тижня: «Французьке кіно. Вікенд у Парижі» та «Аватар: Шлях води»

У пошуках натхнення під час знімань документального фільму про Маріанський жолоб Джеймс Кемерон став третьою людиною у світі, що занурилася в нього. Він також відвідував джунглі Амазонії, щоб більше познайомитися з побутом місцевих племен.

Для знімань цього і наступного фільму Кемерон орендував майданчик MBS Media Campus строком на 5 років. Характерними рисами цього майданчика є «агресивна» програма економії водних ресурсів, використання екологічно чистих мийних засобів і фарб, а також низка інших «зелених» програм.

Прем’єри тижня: «Французьке кіно. Вікенд у Парижі» та «Аватар: Шлях води»

Режисер мав намір встановити в студії сонячні батареї та зняти обидва фільми за допомогою сонячної енергії.

Отже, за попередньою інформацією, «Аватар 2» мав вийти 2014 року, але режисер вирішив знімати дві стрічки (сиквел і триквел), і це вимушено посунуло прем’єру аж на 2022 рік.

Режисер сказав, що продовження обійшлося студії «занадто дорого, щоб сиквел «Аватара» вийшов на самоокупність, для цього йому треба стати четвертим чи п'ятим найкасовішим фільмом в історії».

Отже, щоб почати приносити прибуток, «Аватар» має зібрати в прокаті $2 млрд.

Прем’єри тижня: «Французьке кіно. Вікенд у Парижі» та «Аватар: Шлях води»

Вам сподобається, якщо: ви були в захваті від першої частини. Джеймс Кемерон добряче попрацював, аби здивувати тих, хто бачив попередній фільм та думав, що мало що зміниться.

Морський світ Пандори, який демонструє нам режисер, такий багатий і різноманітний, що розбігаються очі. І одним з основних сенсів є збереження цієї краси. Тож, якщо екологічні теми вам близькі – це ще один спосіб пройнятися долею не тільки Пандори, а й нашої Землі.

До того ж режисер наголошує на тому, що війни, розбрат, погорда та помста здатні зруйнувати не тільки навколишнє середовище, а й саму людину. 

Вам не сподобається, якщо: ви не є фанатом голлівудських блокбастерів, що тривають близько трьох годин. «Аватар: Шлях води» бажано переглядати у 3D-форматі, щоб повністю оцінити роботу, яку проробила команда творців. Але якщо ваші очі швидко втомлюються, то скоріше за все ваше враження від фільму буде зіпсованим.

Особиста порада: уточніть у вашому кінотеатрі, чи наявні генератори, чи продовжиться показ у разі вимкнення електроенергії, або як можна буде додивитися кіно. Бо попереджений – значить озброєний.

Головна причина подивитися: це продовження одного з magnum opus майстра Кемерона, робота над яким тривала близько 11 років. Попри вже знайомий нам світ Пандори, режисер знову дивує глядачів своєю фантазією та різноманіттям життя на цій далекій планеті. 

Прем’єри тижня: «Французьке кіно. Вікенд у Парижі» та «Аватар: Шлях води»

Під маскою екшену з неймовірною комп’ютерною графікою знову приховані послання щодо єдності людини (чи інших створінь) і природи. До того ж це пряме продовження історії попереднього фільму, завдяки чому ви знову зможете опинитися поруч зі старими героями та познайомитися з новим поколінням на’ві. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS