Сингапур – одна з найбільш вражаючих історій успіху в розвитку націй. У межах одного покоління країна з обмеженими ресурсами та невеликими шансами на самостійне виживання перетворилася на світового лідера практично з усіх аспектів соціально-економічного розвитку. Десятки досліджень присвячені аналізу «сингапурського дива», але всі сходяться в одному: одним із його визначальних факторів є масштабна державна підтримка інновацій і технологій. Від самого початку Сингапур вважав сильну програму R&D важливим інструментом розвитку національної економіки. З 1995 року було ухвалено шість генеральних планів у галузі науки та техніки. В останньому з таких планів, у 2020 році, Сингапур виділив $19 млрд на дослідження та розробки для створення економіки, що ґрунтується на знаннях, заснованих на інноваціях.
Держава в Сингапурі водночас і активно підтримує ринок інновацій, і пильно його контролює. До прикладу, ринок криптовалют суворо регулюється з боку Державно-кредитного управління (MAC), але при цьому у цій сфері створене рівне та сприятливе середовище для інновацій. А розвитком інноваційного бізнесу в країні опікується Державна агенція з розвитку підприємництва Enterprise Singapore. Добре це чи погано, важко сказати. Але це шлях, і ось пара фактів, які свідчать про його результати. За підсумками 2021 року, за даними Міжнародного валютного фонду, Сингапур посідає друге місце у світі за обсягом ВВП на душу населення, тут він становить $116 486 і зростає рік у рік. У Global Innovation Index 2022 Сингапур на сьомому місці в загальному рейтингу та на другому (після Південної Кореї) – у своєму регіоні Південно-Східної і Східної Азії та Океанії.
Агенція Enterprise Singapore є палким прихильником моделі відкритих інновацій і вже багато років оголошує та підтримує челенджі з пошуку новітніх технологічних рішень. Цей підхід реально працює і взаємовигідний для всіх сторін – і для тих, хто шукає інновації, і для команд; нещодавно ми переповідали дві історії успіху сингапурських стартапів після участі у викликах відкритих інновацій.
Зараз на платформі Reactor Monitor розміщені дві великі програми челенджів, організованих Enterprise Singapore спільно з різними сингапурськими і міжнародними бізнесами. Розповідаємо про них у черговому випуску дайджесту.
«Дайджест Reactor Monitor» – спільний проєкт Mind і платформи Reactor.ua, присвячений кращим світовим викликам відкритих інновацій, в яких можуть взяти участь українські технологічні команди.
Trade and Connectivity Challenge – 4th Edition
Опис: 2022 року агенція Enterprise Singapore відкрила Trade and Connectivity Challenge (TCC) уже вчетверте. Конкурс має на меті стимулювати партнерство між корпораціями та стартапами, щоб спільно створювати ключові інноваційні рішення, які задовольняють потреби промисловості на місцях і сприяють цифровій трансформації в секторах торгівлі й комунікацій.
Ключові індустрії: Sustainability, Supply Chain Resilience, Transport&Mobility, Robotics&Automation.
Челенджі. Виклик складається з 7 челенджів:
Переваги для команд: Учасники Short List’а отримають можливість співпрацювати з компаніями – партнерами челенджів, спільно розробляти та пілотувати рішення, протестити платні пробні версії. Загальний призовий фонд 4-го TCC – 100 000 сингапурських доларів.
Дедлайн: 1 березня 2023 року.
Як взяти участь: форма заявки розміщена на платформі Agorize, доступна для заповнення після реєстрації.
[INSERT_BLOCK_PROMO_REACTOR_2]
Sustainability Open Innovation Challenge 2022
Опис: цей конкурс Enterprise Singapore також оголошує вже вчетверте. Його мета – пошук інноваційних рішень від стартапів та МСБ по всьому світу, щоб задовольнити нагальну потребу в більш стійкому майбутньому та побудувати «зелений» світ.
Sustainability Open Innovation Challenge має аж 20 завдань, кожне з яких представляє галузевий партнер. Вони присвячені таким темам, як «зелене» будівництво, відновлювана енергетика, екологічні джерела їжі, нульові відходи, екологічно чисті матеріали та упаковка.
Ключові індустрії: Zero-waste, Sustainable Food Source, Sustainable Materials, Sustainable Packaging, Renewable Energy, Green Buildings.
Челенджі. Виклик складається з 20 челенджів:
Переваги для команд: Можливість співпраці з корпораціями-партнерами, доступ до їх досвіду, менторства і ресурсів, потенційна грантова підтримка від Enterprise Singapore, 70 000 сингапурських доларів від Hexagon Group, а також потенційне фінансування та можливості тестування проєктів від самих галузевих партнерів.
Дедлайн: 31 січня 2023 року.
Як взяти участь: форма заявки розміщена на платформі Agorize, доступна для заповнення після реєстрації.
[INSERT_BLOCK_PROMO_REACTOR_3]