«Мирний-21»
Сюжет. Події 2014 року, коли російські окупанти розпочали вторгнення на Луганщині. Бійці луганського прикордонного загону не стали на бік окупантів і дали бій російським загарбникам, які переважали українців за кількістю не тільки особового складу, а й військової техніки.
В українському прокаті: з 22 лютого 2023 року.
Бекграунд. Фільм режисера Ахтема Сеітаблаєва. В основі – реальна історія луганських прикордонників, які увійшли в історію під грифом «ті, що не здалися». Назва фільму була обрана невипадково, адже Мирний-21 – це адреса кварталу, де був розташований луганський прикордонний загін.
Знімання стрічки розпочали у вересні 2021 року. Стрічку фільмували у Києві та у Військовій частині міста Васильків Київської області (Об’єднаний навчальний центр Повітряних сил). За словами співпродюсерки фільму Марії Дончик, у перші дні повномасштабного вторгнення військова частина та плац, які можна побачити в деяких сценах фільму, були вщент знищені російськими снарядами.
Для актора Павла Лі роль у цій стрічці стала останньою у житті. Він загинув 6 березня в Ірпені.
«Для мене ця історія, в першу чергу, про довіру. Абсолютно переконаний в тому, що це фундаментальна річ у житті кожної людини. Довіра здатна або надихати, або руйнувати, або створювати дійсно міцне коло друзів та партнерів, міцну родину. Усім нам чудово відомо: якщо ми розпочинаємо якусь справу, то обов'язково спираємося на довіру. Ну і тим більше, коли йдеться про історію, головними персонажами якої є прикордонники, це про довіру солдатів до командира, своїх колег. Вперше я почув про цю історію в 2014 році, у циклі програм «Хоробрі серця», і не повірив, тому що перед очима був приклад зовсім іншої ситуації і зовсім інших вчинків людей, які складали присягу боронити власну Батьківщину. Але от, через майже 8 років, ця історія, яка мене надзвичайно сильно емоційно зачепила, набула своїх конкретних обрисів у вигляді повнометражного художнього фільму», – сказав Ахтем Сеітаблаєв.
Вам сподобається, якщо: ви любите фільми, засновані на реальних подіях, що стосуються сучасної історії України. Ви зможете приблизно зрозуміти, в якій напрузі тоді перебували реальні герої історії, а також захопитися їхньою стійкістю та мужністю. Якщо ви фанат фільмів «Кіборги», «Позивний Бандерас» та інших воєнних картин, то, скоріш за все, будете в захваті.
Вам не сподобається, якщо: ви не любите сумбурність у кіно, адже тут сценарій видається дещо «зім’ятим». До того ж основні бойові сцени відбуваються майже у кінці стрічки, а екранні образи прикордонників розкриваються доволі невдало, окрім 3–4 персонажів. Якщо вам вистачає війни у реальному житті, то, скоріше за все, це кіно не для вас. Додатковим мінусом може стати занадто динамічний монтаж.
Також глядачам може здатися, що реальна історія значно цікавіша за те, що вони побачать на екрані.
Фільм виглядає не як гарно розкрита драматична історія, а як агітка, яка не має на меті заглиблюватися в розвиток подій. Відчувається робота різних сценаристів, через що фільм має вигляд не цілісної картини, а «клаптикової ковдри, де сюжетні лінії персонажів, об’єднані однією реальною подією, скачуть і змінюються, але не мають чітких завершень.
Головна причина подивитися: дізнатися більше про подвиг українських воїнів-прикордонників, які давали відсіч ворогам у 2014 році.
Оцінка Mind: 5.5/10
«Ведмідь під кайфом»
Сюжет. Через невдале приземлення посеред густих лісів Джорджії наркодилер губить сумки, вщент заповнені кокаїном. Проте головна біда починається тоді, коли дикий ведмідь знаходить загублений вантаж. Проковтнувши величезну кількість речовини та відчувши справжню жагу крові, він починає жорстоке полювання на людей.
В українському прокаті: з 23 лютого 2023 року.
Бекграунд. Натхненням для фільму стала реальна історія про американського чорного ведмедя, який помер у грудні 1985 року, проковтнувши мішок, наповнений кокаїном. Кокаїн випав з літака, пілотованого Ендрю С. Торнтоном II, колишнім офіцером Управління боротьби з наркотиками, засудженим за наркотичну контрабанду.
Після втрати вантажу Торнтон вистрибнув за ним з літака з несправним парашутом та загинув. Ведмедя знайшли через три місяці на півночі Джорджії разом із 40 відкритими пластиковими контейнерами кокаїну. Зараз опудало тварини виставлено у Kentucky Fun Mall, який у 2015 році назвав істоту «Кокаїновим ведмедем».
Вам сподобається, якщо: ви невибагливі до сюжету і любите чорні комедії. Фільм нагадає легендарну «Анаконду» з Айс К’юбом – у «Ведмеді...», до речі, знявся його син, але остання стрічка лайтовіша і кумедніша.
Вам не сподобається, якщо: ваша мета – переглянути кривавий слешер або черговий жахастик. Тут дуже мало моментів, які можуть налякати. Якщо вам не подобається чорний гумор, то фільм однозначно вас не порадує, бо його тут більше, ніж достатньо.
Головна причина подивитися: посміятися з того, як з реальної ситуації, що завершилася трагічно для ведмедя, спробували зробити другорядний фільм жахів. Приємно, що творці вирішили не тиснути на серйозність історії, а скоріше зробити з неї трешову, але кумедну картину.
До того ж тут доволі зірковий акторський склад, де є як нові зірки Голлівуду, так і старі майстри, як-от Рей Ліотта, для якого цей фільм став останнім.
Оцінка Mind: 5.5/10