Інвестиційна рецензія: як торгувати через децентралізовану криптобіржу

Кого можуть зацікавити DEX і на які недоліки слід зважати

Фото: depositphotos.com

Mind продовжує серію матеріалів про те, як працює фінансовий ринок на технології блокчейн. Цей матеріал присвячено розбору роботи децентралізованих бірж.

Читайте також: Криптовалюту в справу: можливості й ризики альтернативи традиційним ринкам інвестицій

Під час підготовки матеріалів про «звичайні» централізовані криптовалютні біржі задачу спрощувала можливість проводити прямі аналогії з фондовими та товарними біржами. Так, було багато відмінностей, характерних саме для криптосфери, однак загалом система виглядала зрозумілою та звичною.

Читайте також: Інвестиційна рецензія: повний гайд із використання криптобірж

Геть інша ситуація виникає при аналізі децентралізованих бірж (DEX – Decentralized Exchanges). Описати це явище доволі складно без заглиблення у специфічну термінологію та технічні деталі, однак ми спробуємо.

Децентралізація набагато більше відповідає духу криптовалют, ніж класичні біржі, на кшталт Binance чи Whitebit.

Засновник(и) біткоїну формулювали задачу так: «Необхідна електронна система платежів на основі криптографії, що унеможливлює фактор довіри та дозволяє сторонам надсилати платежі один одному напряму, без потреби в посередниках».

Під посередниками можемо розуміти як банківські установи, так і традиційні біржі. Останні отримують доступ до активів клієнтів, і це передбачає ризики їх втрати внаслідок шахрайства, зовнішнього втручання або юридичних дій.

Децентралізована біржа є не зареєстрованою юридичною особою, а

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS