Криптовалюту в справу: можливості й ризики альтернативи традиційним ринкам інвестицій

Криптовалюту в справу: можливості й ризики альтернативи традиційним ринкам інвестицій

Які нові напрямки, окрім суто купівлі-продажу, доступні зараз інвестору

This material is also available in English
Криптовалюту в справу: можливості й ризики альтернативи традиційним ринкам інвестицій

Минулого тижня вартість біткоїна зросла до $25 000 – максимальних значень протягом останніх півроку.

Відтак альтернативні інвестиції в криптовалюту, ринок децентралізованих фінансів (DeFi) стають все більш популярними, оскільки все більше людей шукають способи змусити свої гроші працювати краще.

Децентралізовані фінанси (DeFi) – це нова фінансова система, побудована на технології блокчейн, яка дозволяє створювати відкриті, децентралізовані та ненадійні фінансові продукти й послуги, правила в яких регулюються написаним кодом. Вона пропонує можливість заробляти, використовуючи різні інструменти, такі як протоколи кредитування, маржинальні протоколи, пули майнінгу ліквідності та стейкінг, які забезпечують більш доступний і вигідний спосіб для пересічного інвестора примножити свої статки з меншим ризиком.

Що потрібно знати про інвестиції у криптовалюти, Mind розповів Руслан Колодяжний, СТО британської фінтех-компанії Wirex, керівник Wirex R&D.​

Світ фінансів стрімко змінюється, і традиційні варіанти інвестування більше не є єдиними правилами гри. Традиційні інвестиційні інструменти, такі як ощадні (депозитні) рахунки, акції та фонди, тривалий час були основними варіантами для більшості інвесторів у країнах з розвинутою фінансовою системою. Однак ці варіанти виявилися недостатніми для забезпечення хорошої прибутковості інвестицій порівняно з ризиками на ринках та все більшою інфляцією, особливо в нинішніх економічних умовах.

Банки пропонують низькі відсоткові ставки за ощадними рахунками, а традиційні інвестиційні фонди, як правило, забирають більшу частину прибутку собі, залишаючи мало для пересічного інвестора.

Це робить майже неможливим для звичайної людини створити портфель, який би приносив достатній дохід, щоб примножувати його і заробляти додаткові гроші. Навіть більше, будь-яка фінансова установа може раптово заблокувати ваші гроші без будь-яких пояснень, і ви, швидше за все, ніколи їх більше не побачите.

Через усі ці обмеження багатьом людям важко заробити на своїх інвестиціях. Вони піддаються більшому ризику втратити все через ринкові умови, неадекватне корпоративне управління, дивні правила комплаєнсу, хакерські атаки, шахрайство, а також через багато факторів, характерних для традиційних інвестицій.

Це призвело до зростання інтересу до альтернативних інвестицій, таких як інвестиції в криптовалюту і децентралізовані фінанси, оскільки вони пропонують вищу прибутковість інвестицій з меншим ризиком.

Читайте також: Отака тепер валюта. Як влаштований ринок криптоактивів і яка його роль у фінансовій системі

Недоліки традиційних ринків для інвестицій

Багато інвесторів звертаються до традиційних ринків, таких як депозитні рахунки та акції, через відчуття фальшивої впевненості, але прибутковість цих інвестицій часто низька, а ризики високі. Це особливо актуально в нинішніх економічних умовах, коли на фондовому ринку спостерігається високий рівень невизначеності та волатильності.

Традиційні способи примножити гроші через інвестиції мають занадто низьку прибутковість порівняно з тим же ризиком банкрутства центрального органу (банку або фінансової компанії), який зберігає ваші гроші.

Інвестиції в акції та паї сьогодні мають такий самий рівень ризику порівняно з прибутковістю, як і найбільш захищені інструменти на ринку криптовалют, або навіть більш ризиковані з точки зору рівня прибутковості, ніж Bitcoin, Ethereum та інші криптовалютні «блакитні фішки». Причини цього ми можемо обговорити окремо, але правда полягає в тому, що традиційні інвестиції більше не є Святим Граалем.

Можливості інвесторів у криптоактиви значно розширились

З іншого боку, децентралізовані фінанси пропонують інвесторам низку нових можливостей, недоступних на традиційних ринках. Одним з найпопулярніших варіантів є використання стейблкоїнів – криптовалют, які прив'язані до вартості долара США або іншої традиційної валюти.

Важливо розуміти, що сьогодні інвестиції в криптовалюту та блокчейн або альтернативні інвестиційні інструменти – це не лише торгівля криптовалютами з високим ризиком або інвестиції у фейкові проекти, що мають лише лендингові сторінки.

Існують кращі стратегії з використанням стейблкоїнів, синтетичних активів та багатьох інших. Це означає, що інвестори можуть отримати набагато більший прибуток на свої гроші, не наражаючись на волатильність криптовалют, таких як Bitcoin, Ethereum та інших.

Інший популярний варіант – це протоколи кредитування і запозичення, які дозволяють інвесторам надавати свої активи позичальникам і заробляти на них відсотки. Це набагато менш ризикований варіант, ніж торгівля криптовалютами, і може забезпечити вищу віддачу від інвестицій.

Інвестори також можуть брати участь у пулах майнінгу ліквідності та стейкінгу – способах заробити на своїх цифрових активах. Ці варіанти не тільки менш ризиковані, ніж традиційні інвестиції, але й більш прибуткові.

Важливо відзначити, що альтернативні інвестиції в цифрові активи і децентралізовані протоколи все ще вимагають додаткової освіти для того, щоб люди почали ними користуватися.

Ефективна стратегія – окрім традиційного створити альтернативний портфель інвестицій

Найкраща стратегія для інвесторів зараз – перестати дивитися на традиційні інвестиції як на «єдиний варіант, який варто розглядати», і створити портфель альтернативних інвестицій. Альтернативні інвестиції – це інвестиції в інструменти та ринки, створені децентралізованими фінансовими протоколами, а не тільки в самі криптовалюти.

Список найбільш надійних і прибуткових інструментів альтернативного інвестування включає в себе стейкінг, майнінг ліквідності, кредитування позичальників, ліквідний стейкінг, інвестиційні стратегії, розроблені на основі протоколів, а також інвестиційні стратегії з низьким і середнім ризиком, принесені з традиційних ринків, на яких вже доступні криптовалютні активи.

Що вражає всіх, так це те, що альтернативні інвестиції доступні кожному без обмежень. З огляду на сучасні тенденції в інвестуванні, ця тема стає все більш актуальною на ринках, що розвиваються, де традиційні інвестиційні інструменти не настільки розвинені або доступні, як у США, ЄС та Великобританії.

Тому важливо розглядати альтернативні інвестиції як спосіб заробити більше грошей на своїх інвестиціях або диверсифікувати свій портфель і збільшити свої шанси на досягнення фінансової свободи.

Читайте також: Криптозима на ринку: чи є майбутнє у біткоїна та блокчейну

На ризики також потрібна зважати

Альтернативні інвестиції з використанням цифрових активів мають такі ж ризики або є менш ризикованими, ніж традиційні інвестиції, через низку факторів:

  • У цифрових активах ви контролюєте свої гроші.
  • Відчуття, що держава гарантує будь-які інвестиції (наприклад, депозити в банках, державні облігації), є фальшивим, оскільки основний ризик цих видів інвестицій та інфляція зменшують будь-які прибутки.
  • Цифрові активи та інструменти вже довели свою стійкість, існують протоколи, які успішно використовуються інституційними інвесторами. Крім того, вони забезпечують миттєве повернення ваших грошей. 
  • Однак ці види інвестицій з використанням цифрових активів і децентралізованих протоколів все ще потребують додаткової освіти для того, щоб люди почали ними користуватися.

Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.

Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.

Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло