20 квітня 2023 року в український прокат вийшли дві нові картини: фільм-копродукція України, США та Польщі під назвою «Еґреґор» та нова екранізація пригод трьох мушкетерів з роману Александра Дюма – «Три мушкетери: Д’Артаньян».
Mind розповідає, як кіно може змінити жанр, а де сам жанр може змінити кіно.
«Еґреґор»
Сюжет. Нью-йоркський детектив отримує зашифроване послання та авіаквиток до Львова від професора, з яким не спілкувався довгий час. Згодом з’ясовується, що професор нібито скоїв самогубство, а на його доньку полюють невідомі…Чи зможе детектив розплутати цей клубок суцільних таємниць і зустрітися віч-на-віч із найбільшою таємницею власного життя?
В українському прокаті: з 20 квітня 2023 року.
Бекграунд. Режисером стрічки виступив Станіслав Капралов. Знімання тривали декілька років в Україні, Польщі та США ще до повномасштабного вторгнення росії в Україну. Роботу над ігровим фільмом було завершено незадовго до початку повномасштабного вторгнення російських окупантів в Україну.
У картині задіяно міжнародний акторський склад: американський актор Омрі Роуз, польські актори Данієль Ольбрихський, Анджей Зелінський та українська супермодель Валерія Караман. Головну роль зіграла Олена Лавренюк, відома за серіалом «Кава з кардамоном».
Фільм створено в копродукції компаніями Solar Media Entertainment (Україна), Bow And Axe (Польща), FishCorb Films (США) за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Польського інституту кіно.
У 2021 році «Еґреґор» став фільмом-закриттям фестивалю «Молодість».
На київській прем’єрі знімальна група згадала про учасників команди – актора Павла Лі та піротехніка Олександра Суворова, які загинули після початку воєнних дій в Україні.
Вам сподобається, якщо: ви неприскіпливо ставитеся до кіно, яке споживаєте. Якщо ви перебуваєте в пошуках української комедії із нальотом серйозності, тоді ви обов’язково маєте переглянути цей фільм.
Вам не сподобається, якщо: вам відомо, що у слові «еґреґор» наголос падає на другу голосну, а не на першу, як нам транслюють персонажі фільму. Стрічка видається таким собі малобюджетним косплеєм на Голлівуд, однак програє останньому не тільки в бюджеті, а й у відсутності талановитої реалізації, об’єктивної мотивації персонажів та ефекту непередбаченості.
Головна причина подивитися: дізнатися, як не треба знімати кіно. В «Еґреґорі» погано все: починаючи від кепського задуму, що відсилає до «Коду да Вінчі», і завершуючи сценарними дірками та картонними персонажами, від яких хочеться сміятися протягом всього фільму. Не працюють і акценти, зроблені продюсерами на залученні іноземних акторів. Єдині з них, хто більш-менш старався грати – Данієль Ольбрихський та Омрі Роуз.
Вам може здатися, що ви радше переглядаєте комедію, а не трилер, бо те, що відбувається на екрані, інакше не назвеш. На окремий коментар заслуговує жахлива пластика, гра та й загалом персонаж Валерії Караман. Печально спостерігати за тим, як понад 20 млн гривень державного фінансування було злито в нікуди. Однак в Україні нарешті з’явився аналог легендарної «Кімнати» Томмі Вайсо, і ім’я йому «Еґреґор», тож, можливо, з часом він знайде своє визнання.
Оцінка Mind: 3/10
«Три мушкетери: Д’Артаньян»
Сюжет. Від Лувра до Букінгемського палацу, від паризьких нетрів до облоги Ла-Рошелі… У країні, яку роздирають релігійні війни та якій загрожує вторгнення британського війська, купка чоловіків і жінок схрестять мечі, пов’язавши власну долю з долею Франції.
В українському прокаті: з 20 квітня 2023 року.
Бекграунд. Про початок роботи над фільмом стало відомо в лютому 2021 року, а виробництво здійснювала французька компанія Pathe. Бюджет становив 60 млн євро, режисером став Мартін Бурбулон, а сценарій написали Матьє Делапорт та Олександр де Ла Пательєр. Продюсером картини виступив Дімітрі Рассам.
Цікаво, що батько Венсана Касселя (останній виконує роль Атоса у фільмі «Три мушкетери: Д’Артаньян») – Жан-П'єр Кассель, зіграв короля Людовика XIII у «Трьох мушкетерах» (1973) Річарда Лестера. Малий Венсан супроводжував батька на знімальному майданчику і був дуже зворушений цією історією.
Нова кіноадаптація здивує глядачів грою Євою Грін у ролі Міледі та бісексуальним Портосом, роль якого виконав Піо Мармаї, погладшавши для участі у стрічці на 10 кілограмів.
Фільм має стати першою частиною дилогії про мушкетерів. Друга частина має вийти в прокат у грудні 2023 року під назвою «Три мушкетери: Міледі».
Вам сподобається, якщо: ви любите оригінальний твір Дюма й розумієте, що мушкетери не виглядали, як у радянському мюзиклі. Чудові бойові сцени, що відбуваються в історичних локаціях, а також мальовничі краєвиди цілком занурюють в атмосферу Франції XVII століття. Акторська гра змушує співчувати головним героям, а подекуди сумніватися в їхньому героїзмі.
Вам не сподобається, якщо: для вас «Три мушкетери» – це не історичний роман, а дитяча казка, вписана в історичний контекст. Цей фільм серйозніший, ніж його голлівудські та інші попередники, однак і він у деяких моментах може трохи розчарувати фанатів роману Дюма.
Головна причина подивитися: побачити, як мушкетери можуть виглядати не лише в синіх мантіях із хрестами на них. У цій кіноадаптації герої не виглядають безгрішними та ідеальними, однак для них важлива власна честь і честь країни, на варті якої вони стоять. Безумовно, у це все вдається повірити не тільки завдяки акторській роботі, декораціям та костюмам – режисерська робота Мартіна Бурбулона має свіжий погляд, якого так давно потребувала історія, колись написана Александром Дюма.
Оцінка Mind: 7/10
Переглянути фільм «Три мушкетери: Д’Артаньян» та інші кіноновинки можна в кінотеатрі «Оскар».