Mind протестував трійку свіжих застосунків, які допомагають військовим і ветеранам розібратися в юридичному хаосі документів, освоїти навички тактичної медицини в «ігровій» формі та повернутися до цивільного життя у ветеранській спільноті зі «своїм» тренером. Раніше наше видання публікувало добірку сервісів для психологічної та медичної реабілітації захисників, що можуть стати в пригоді ветеранам і членам їхніх родин.
Розробник: LifesaverSIM
Кількість завантажень застосунку на Google Play та App Store: понад 12 000
Вартість: безплатно
Завантажити через Google Play
Завантажити через AppStore
«Тренуй навички, які рятують життя» – так розробники пояснюють суть цього застосунку. LifesaverSIM – ігровий симулятор для набуття знань і вмінь із тактичної медицини та домедичної допомоги. «Навчання побудоване на ігрових симуляційних сценаріях, які адаптовані для підтримки та доповнення чинної програми підготовки в Силах оборони», – уточнюють розробники.
Пройти курс можуть не тільки військові, а і всі охочі. Щоб отримати безплатний доступ до симулятора, треба авторизуватися через «Дію». Курс включає:
Курс відповідає стандартам НАТО та настановам Комітету Tactical Combat Casualty Care (спеціалізованої медичної програми для підготовки військових). У застосунку є регулярне оновлення контенту, різні рівні складності, аналіз ефективності, відстеження прогресу тренувань.
LifesaverSIM запустили у квітні цього року. Його створили учасники Brave1 – команда розробників відеоігор, інструкторів із тактичної медицини та бойових медиків ЗСУ. «Наша місія – допомогти знизити рівень втрат людських життів і каліцтв як серед наших захисників, так і цивільних. Ми всі маємо бути готові до ситуацій, коли правильні та швидкі дії можуть комусь врятувати життя. Необхідно здобути практичні знання з інструктором, щоб відчути всі маніпуляції фізично, своїми руками. А в симуляторі – довести навички до автоматизму. В критичній ситуації, стресі в нас спрацьовують лише навички, що «на автоматі», – пояснюють розробники.
Розробник: ГО «Правозахисний центр для військовослужбовців «Принцип»
Кількість завантажень застосунку на Google Play та App Store: понад 7000
Вартість: безплатно
Завантажити через Google Play
Завантажити через AppStore
Гід для військових, ветеранів і членів їхніх родин для отримання необхідних документів, виплат, статусів, лікування тощо. «Це інструмент, який допоможе військовим, ветеранам та їхнім родинам зорієнтуватися в базових юридичних питаннях, етапах шляху пораненого, підкаже контакти, до яких можна звернутися», – пояснюють розробники.
У застосунку є:
Цей застосунок у лютому 2024 року запустила громадська організація «Правозахисний центр «Принцип». Однойменний сайт «Правовий навігатор» з важливою інформацією команда створила ще у 2023 році. «Чому вирішили йти шляхом застосунку? Бо телефон – завжди під рукою, а отже, і доступ до юридичної довідки та шаблонів документів. Навіть без інтернету», – пояснював співзасновник ГО, український правозахисник, ветеран війни Масі Найєм.
Розробники: ГО «Звитяга Нескорених», ГО «Федерація стронгмену України»
Кількість завантажень застосунку на Google Play та App Store: понад 1000
Вартість: безплатно
Завантажити через Google Play
Завантажити через AppStore
Цей застосунок допомагає отримати безплатну спортивну реабілітацію ветеранам і військовослужбовцям. «Все доволі просто! Якщо ви ветеран і бажаєте займатися фізичною культурою з якісним фахівцем у зручній локації – треба тільки зареєструватись у TRENVET, натиснувши кнопку «ВЕТЕРАН», заповнити відповідні дані, обрати зручну для себе локацію тренувань та види спорту. Застосунок надасть інформацію про найближчий спортивний зал і тренера, який проведе тренування на волонтерських засадах», – пояснюють розробники.
Вибір з 19 видів спорту: не тільки тренажерні зали, а й масаж, заняття з бадмінтону, футболу, волейболу, настільного тенісу тощо. У застосунку можна обрати тренера з іншого міста для занять онлайн. Також тут є велика кількість вправ і порад, як підтримати себе у фізичній формі й допомогти м'язам швидше відновитися після поранення.
Створити фітнес-застосунок для ветеранів і поранених військовослужбовців запропонували українські спортсмени – Василь Вірастюк, Сергій Конюшок та Олександр Лашин. А його розробкою восени минулого року зайнялися ГО «Звитяга Нескорених» та ГО «Федерація стронгмену України» за підтримки Українського ветеранського фонду.
«Набагато легше прийти в зал, де є своє середовище, ветеранська спільнота або тренери, які тебе чекають на тренування. Ми прагнемо якомога більше ветеранів залучити до фізичної культури і спорту, до здорового способу життя, бо вважаємо, що ця галузь є чи не найкращим інструментом соціалізації ветерана в цивільному житті», – пояснював на презентації застосунку Василь Вірастюк.