Справа честі: хто з банків-банкрутів повністю розрахувався за своїми боргами

Чому ці банки свого часу опинилися поза ринком і як потім змогли виконати свої зобов'язання

Фото: depositphotos.com

У розпорядженні Mind є ексклюзивний список банківських установ, які за лаштунками банкрутств 2014-2017 років виконали всі свої зобов'язання перед клієнтами. З понад 100 банків, які були закриті Національним банком України у період «банкопаду», на липень 2024 року повністю погасили свої зобов’язання перед усіма чергами кредиторів шість банків, з яких два належали державі, а чотири комерційні банки намагалися оскаржувати виведення з ринку через суди. Крім того, 15 банків більш ніж наполовину розрахувалися з клієнтами-фізособами, і 21 банк більш ніж на 50% закрив борги перед юрособами, що не були пов'язані з цими банками.

Як стало відомо Mind, у повному обсязі зі своїми клієнтами, кредиторами та власниками розрахувалися лише шість установ, закритих у часи «банкопаду», та один банк, закритий на початку 2020-х років.

Перший – це Держзембанк, що належав Кабінету Міністрів і був створений у 2012 році, у часи правління Віктора Януковича. Банк мав кредитувати аграріїв і керувати державними землями.

«В умовах відсутності відповідних змін до законодавства, банк з моменту отримання банківської ліцензії майже не здійснював банківську діяльність, передбачену статутом. У банку не були розміщені вклади  фізичних осіб, тому навантаження на Фонд гарантування вкладів фізичних осіб відсутнє», – йшлося у повідомленні НБУ від липня 2016 року, коли в Держзембанк була введена тимчасова адміністрація.

При цьому банк запам'ятався скандалами, пов’язаними з його керівництвом,

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS