Сюжет. Конні Нікас (Роберт Паттінсон) разом з молодшим братом Ніком, розумово відсталим і схильним до нападів агресії, грабують банк. Все йде добре, аж доки в сумці з грошима не вибухають капсули з червоною фарбою. Братам майже вдається втекти, та у Ніка не витримують нерви, і його заарештовують. Поки Конні розшукує гроші на заставу за брата, той вплутується в бійку, і його переводять до лікарні. Конні намагається викрасти брата, однак випадково забирає не того. Зрештою кожний наступний крок, який Конні робить, щоб розв'язати попередню проблему, лише призводить до нового злочину та ще більше заплутує і без того складну ситуацію.
В українському прокаті: з 19 жовтня
Бюджет: не розголошується
Бокс-офіс: $2 млн
Бекграунд. Перший повнометражний фільм брати Сефді (старшому Джошу зараз 33 роки, молодший Бен зіграв у «Гарних часах» Ніка) зняли у 2008 році. Експериментальна стрічка називалася «Приємність бути пограбованим». Головні ролі у ній зіграли Джош та його дівчина, і брати говорять про цю роботу, що навіть не думали її комусь показувати. Втім, фільм потрапив до однієї з паралельних програм Каннського кінофестивалю. «Гарні часи» – це вже третій Каннський фестиваль у кар'єрі братів, і цього разу стрічка змагалася в основному конкурсі.
Вам сподобається, якщо: ви любите фестивальне кіно, в якому візуальному ряду та саундтреку приділяється не менше уваги, ніж сюжету. Музика у «Гарних часах», до слова, здобула в Каннах відзнаку.
Вам не сподобається, якщо: ви не любите, коли за кримінальну драму видається фільм, який насправді є соціально-критичною стрічкою.
Головна причина подивитися: переконатися, що Роберт Паттінсон значно кращий актор, ніж про нього думають ненависники підліткової саги «Сутінки». Критики вже відзначили, що роль у «Гарних часах» – найкраща в кар'єрі Паттінсона.
Сюжет. Лікарю швидкої допомоги Олегу (Олександр Яценко) дружина Катя (Ірина Горбачова), теж лікар, раптом пропонує розлучитися. Криза в особистому житті, яку Олег намагається перебороти то запереченням, то загулами з друзями, збігається з проблемами на роботі. До лікарні, а справа відбувається у російській глибинці, приходить новий керівник з новими порядками: щоб нововведення спрацювали, лікарі мають перестати ставитися до пацієнтів по-людськи.
В українському прокаті: з 19 жовтня
Бюджет: 750 000 євро
Бекграунд. Під час продумування історії режисер Борис Хлєбніков, який також виступив співавтором сценарію, та сценаристка Наталія Мещанінова вивчали реальні історії лікарів швидкої допомоги, й деякі з них увійшли до стрічки. «Ми розповідаємо просто історію талановитої людини. Талановиті люди нестерпні в сім'ї», – пояснює центральну ідею фільму сам Хлєбніков. «Аритмія» здобула Гран-прі та приз глядацьких симпатій на кінофестивалі «Кінотавр». На цьому ж кінофестивалі, а також на фестивалі у Карлових Варах, Олександру Яценку дісталися призи за акторську роботу.
Вам сподобається, якщо: ви любите російське авторське кіно.
Вам не сподобається, якщо: ви вважаєте, що натуралізм у психологічній драмі – це зайве. В «Аритмії» реалістично зображені і робота лікарів швидкої допомоги, і побут сімейної пари, яка переживає кризу.
Головна причина подивитися: побачити, як режисер Борис Хлєбніков уміє зберігати баланс між соціальною драмою та мелодрамою про сімейне життя.