Сюжет. Перша частина «Фантастичних звірів» закінчилася тим, що Ньют Скамандер разом з Магічним Конгресом США зловив небезпечного темного чарівника Ґелерта Ґріндельвальда. Проте останній зміг утекти і ще більше прагне правити світом. Він згуртував навколо себе однодумців, які бажають домінування чистокровних чарівників над немагічними істотами.
Перешкодити цим планам може лише Албус Дамблдор – для цього він об’єднується зі своїм колишнім студентом Ньютом. Та магічний світ дедалі більше розколюється, тому любов та вірність навіть найрідніших має пройти серйозне випробування.
В українському прокаті: з 15 листопада
Бекґраунд. У жовтні 2014 року у компанії Warner Bros. Pictures заявили, що планують випустити щонайменше три фільми в серії «Фантастичних звірів», з яких прем'єра першого відбудеться в листопаді 2016 року, другого – в листопаді 2018-го, а третього – в листопаді 2020-го. Девід Єйтс був оголошений режисером як мінімум однієї частини.
У липні 2016 року Єйтс заявив, що Джоан Роулінг написала сценарій для другої і третьої частин. В інтерв'ю Entertainment Weekly режисер попередив, що друга частина значно відрізнятиметься від першої: зокрема, новим поглядом на події та героями.
У жовтні 2016 року стало відомо, що серія «Фантастичні звірі» розшириться на п'ять фільмів, а дія другого продовжиться в іншій столиці.
У другій частині зіграли Джуд Лоу, Едді Редмейн, Джонні Депп, Зої Кравіц, Езра Міллер, Кетрін Вотерстон та інші. Український письменник, поет та видавець Іван Малкович озвучив одного з персонажів стрічки в українському дубляжі.
Вам сподобається, якщо: вам цікаво побачити продовження фентезійної франшизи про життя чарівників, отримати естетичне задоволення від яскравих і вражаючих зйомок та детально прописаних персонажів.
Вам не сподобається, якщо: ви не шанувальник творчості Джоан Роулінг та всесвіту, який вона створює, адже надаєте перевагу виключно «традиційній» реальності.
Головна причина подивитися: побачити протистояння добра та зла, захопитися пригодами нових героїв, частина з яких вже фігурує у книгах та фільмах про Гаррі Поттера, та деякі з них – абсолютно нові.
Сюжет. У невеличкому селищі у Швеції живе родина Ерікссонів. 16-річну доньку Астрід знають завдяки її чудовим шкільним творам. Аби хоч якось реалізувати свій письменницький талант, вона влаштовується секретарем у місцеву газету. Стосунки з видавцем призводять до того, що дівчина вагітніє. Аби уникнути осуду та отримати змогу народити дитину, не вказуючи імені батька, Астрід їде до Данії. Новонародженого хлопчика довелося залишити у прийомних батьків, бо мізерної зарплатні секретарки не вистачило б на виховання дитини. Пройде багато років, перш ніж вона зможе жити із сином під одним дахом. Проте письменниця була сповнена оптимізму у кожен із днів свого довгого очікування.
В українському прокаті: з 15 листопада
Бекґраунд. Біографічна драма про всесвітньо відому дитячу письменницю – спільна робота кінематографістів із Швеції та Данії. Режисером виступила Пернілла Фішер Крістенсен, триразова володарка нагород Берлінського кінофестивалю, яка спільно з Кім Фупц Окесон працювала над сценарієм.
Фільм випущено до 101-го дня народження Астрід Ліндгрен.
Вам сподобається, якщо: вам цікаво побачити історію про юні роки великої шведської письменниці – бунтівниці з прекрасним почуттям гумору, яка подарувала дітям усього світу книги про Карлсона і Пеппі Довгапанчоха.
Вам не сподобається, якщо: ви очікуєте збалансованості у байопіку, який однаковою мірою фокусується на різних життєвих етапах письменниці. Натомість фільм «Бути Астрід Ліндгрен» розповідає про дитинство та юність майбутньої письменниці та майже оминає період перших творчих успіхів і визнання, обходячись прийомом, коли Ліндгрен роздивляється численні малюнки, листи і навіть аудіокасети, що їй надсилають вдячні шанувальники.
Головна причина подивитися: захопитися мужністю Астрід – свідомою та самостійною з юних років, але водночас і фантазеркою, яка завжди була «на боці дітей», як говорить один з маленьких читачів у листі, яких вона отримували на схилі віку не один мішок.