У неділю, 12 травня, у Музичному просторі МК (вул. Богдана Хмельницького, 57Б) – камерний показ фільму «Шербурзькі парасольки», французької кінокласики від Жака Демі.
Фыльм «Шербурзькі парасольки» розповідає історію кохання, на заваді якого стає війна. Свого часу фільм отримав цілих п’ять номінацій на «Оскар» і відхопив «Золоту пальмову гілку». А ще – відкрив музичний талант Катрін Деньов, який пізніше радо експлуатував Франсуа Озон.
Після кінопоказу відбудеться обговорення. Фільм демонструється мовою оригіналу (французька) з українськими субтитрами. Тривалість стрічки – 87 хвилин.
Початок о 19:00. Вхід вільний за попередньою реєстрацією.
У вівторок, 14 травня, у Харківській школі архітектури (Харків, вул. Конторська, 5) відбудеться українсько-австрійський симпозіум музейної архітектури Museum Architecture Symposium. Одне з головних завдань заходу – проговорити з відвідувачами, музейною спільнотою та архітекторами нову роль музеїв у суспільстві і зміну їх традиційної комунікації з відвідувачами, а отже – й форми. Організатори й спікери нагадують: на цьогорічній конференції ICOM, Міжнародної ради музеїв, що відбудеться восени в Кіото, постане питання нової дефініції музею як такого. Відповідно, обговорювані питання є частиною глобального дискурсу.
Симпозіум стане й своєрідною передмовою до Ночі музеїв, тему якої ICOM цьогоріч визначає як «Музеї як культурні хаби. Майбутнє традицій».
Ключові спікери симпозіуму: Мартін Лесяк (Martin Lesjak), співзасновник архітектурного бюро Innocad (Австрія), Жиль Клоос (Gil Cloos), Querkraft Architekten (Австрія), Олег Дроздов, засновник бюро Drozdov&Partners, Юлія Литвинець, генеральна директорка Національного художнього музею України, Тетяна Пилипчук, заступниця директорки з розвитку Харківського ЛітМузею, Антон Олійник, BURØ architects, та Ігор Пошивайло, гендиректор Музею Революції гідності.
Початок о 13:00. Вхід вільний.
У вівторок, 14 травня, у кінотеатрі «Оскар» (Спортивна пл., 1А) – прем'єрний показ фільму «Полуничка» про становлення еротичної фотографії у Франції XIX сторіччя. Париж, 1895 рік. Сюжет заснований на реальній історії заплутаних відносин поетів Марі де Реньє, Анрі де Реньє і П'єра Луї. Луї був піонером жанру еротичного фото – першим чоловіком у Парижі, який купив камеру «Кодак» та почав знімати «непристойні» фотографії.
Початок о 19:30. Вартість квитків 180 грн.
У середу, 15 травня, у Київському театрі на лівому березі Дніпра (Броварський проспект, 25) – прем’єра майже документальної вистави «Клас». Ми всі, чи майже всі, пройшли через звичайну школу та її «посвяту» – у закоханих, принижених, лицарів, покидьків, героїв, жертв, самогубців. Хтось відвідує всі зустрічі однокласників, а когось пересмикує лише від однієї згадки про «мій рідний клас».
«Клас» – це фантазія команди вистави. Акторів, мене, драматурга Павла Ар'є на тему школи, булінгу, еміграції, вчителів, учнів і, звісно ж, нашої країни. Кожен день – урок. Кожен урок – день. Документальні тексти, особисті історії акторів, історичні факти. Якщо ви думаєте, що це вистава про школу, то це абсолютно не так, бо ця вистава про нашу країну тут і зараз», – так охарактеризував постановку її режисер Стас Жирков.
Початок о 19:00. Вартість квитків 240 грн.
У п’ятницю, 17 травня, у Театрі оперети (вул. Велика Васильківська, 53/3) – екзистенційна романтична комедія на одну дію «#На_краю_світу». Чим може скінчитися знайомство в інтернеті? Юлю та Августа воно приводить на край світу – у норвезькі фіорди. Втім, підлітками керують не романтичні почуття. Пара планує разом піти з життя, зробивши крок у безодню зі скелі… Що спонукає цих двох відчайдухів до такого рішення? Підлітковий максималізм? Самотність? І чи може їх щось зупинити?
Початок о 19:30. Вартість квитків 200 грн.