Новий локдаун забороняє культурно-масові заходи. Тож, походи до театру для багатьох поціновувачів мистецтва тимчасово скасовуються. Поки театри формують графіки переносу вистав, деякі з них пропонують публіці створити театр вдома.
Mind зібрав найцікавіші відеоверсії спектаклів, які можна переглянути безкоштовно чи за доволі символічну плату.
Міждисциплінарна швейцарсько-українська театралізована вистава «Для наших диких душ» створена за мотивами роману Бориса Віана «І ми знищимо всіх потворних» (1948) митцями з України та Швейцарії.
Абсурдний та кумедний трилер. Головні герої втягнуті у поліцейське розслідування, що веде їх до викриття лабораторії божевільного лікаря – доктора Маркуса Шутца, який вирішив знищити всю потворність нашої планети, створивши клони «красивих» людей.
Вистава демонструється французькою та українською мовами з субтитрами.
Перегляд за посиланням.
Медитативна камерна опера про любов, ніжність і тендітність життя. Прем'єра відбулася під час Dream ГОГОЛЬfest, що проходив 4-6 вересня 2020 року в Херсоні.
Драматург KLIM якось приніс на заняття декілька віршів Василя Стуса. Так з'явився проєкт, ідеєю якого стало дати прозвучати Стусу, змістам його поезії. У цих віршах вже все є: ритм, стиль, сенси, мелодія. І праця дахівців – це спроба максимально добути з них закладене Стусом.
Перегляд за посиланням.
Натхненна Херсоном опера від режисера Влада Троїцького і формації Nova Opera, композиторів Романа Григоріва та Іллі Разумейка.
Відірватися та злетіти. Побачити небо, побачити мрію свою. Не сидіти в печалі і не говорити, що у тебе нічого немає. У тебе все є.
Перегляд за посиланням.
Багатовимірний путівник світом «Енеїди» Івана Котляревського від Агенції АртПоле.
Уривки з поеми Котляревського тут міксуються з фрагментами есеїв Андруховича, барокова гітара з електронікою, а ілюстрації до «Енеїди» різних авторів, років і стилів – з документальними фото сучасної Полтави та авторською анімацією.
У проєкті багато натяків і цитат – візуальних, музичних, поетичних. Втім, режисерка Оля Михайлюк не вимагає від глядача їх буквального зчитування. Скоріше, навпаки: пропонує довіритися й просто прогулятися тією особливою Україною, яку з різницею в два століття творять Котляревський і Андрухович.
Перегляд за посиланням.
«Театр 360 градусів» та Театр на Подолі показують відеоверсії театральних постановок з інтеграцією в них 3D копій акторів та декорацій.
Поетеса зламу століть. Так називають Лесю Українку, яка дуже тонко відчувала та описувала природу людських відносин. У центрі сюжету спокусник Дон Жуан, егоїстична Донна Анна і камінний, консервативний командор дон Гонзаго де Мендоза.
Дон Жуан у письменниці постає не таким, як його літературні прообрази авторства Гофмана, Мольєра, Моцарта, Байрона чи Пушкіна. Адже він тримається гордо, прагне волі і йде за щирим покликом свого серця! У цій любовній пригоді кожен прагне щастя… Та якою ціною? І чиї життєві принципи виявляться сильнішими?
Онлайн-трансляція відбудеться 28 березня о 19:00.
У департаменті… Краще не називати, в якому департаменті, служив один чиновник, взагалі нічим не примітний, низенький на зріст, трохи рябуватий, зі зморшками по обидва боки щік. Прізвище його було Башмачкін. Ім’я – Акакій Акакійович. Навряд чи де можна було знайти людину, яка так служила би своїй посаді. Він служив не просто ретельно, – ні, він служив з любов’ю. Із довічного титулярного радника глузували всі, хто насідає на тих, хто не здатен кусатися.
Втім, у своєму переписуванні йому ввижався свій розмаїтий і приємний світ.
Так і пройшло би мирне життя чоловіка до глибокої старості, якби не було різних лих, розсипаних на життєвій дорозі – в житті нашого героя з’явився світлий гість в образі Шинелі, яка вкрай змінила його злиденне життя.
Відкрито реєстрацію на безкоштовні покази з 1 до 10 квітня.