Сюжет. Екранізація роману «Шахова новела» знаменитого австрійського письменника Штефана Цвейґа.
Весна, 1938 рік. Йозеф намагається покинути окуповану нацистами Австрію, але потрапляє під арешт. Зачинений в одиночній камері, він зовсім втрачає зв’язок зі світом. Та одного разу йому вдається вкрасти в тюремників книгу про шахи. Гра стає для нього спасінням.
У ролях: Олівер Мазуччі («Робота без авторства», «Як Гітлер вкрав рожевого кролика»), Альбрехт Шух («Берлін Александерплац»), Бірґіт Мініхмайр («Парфюмер: Історія одного вбивці», «Три дні з Ромі Шнайдер»), Самуель Фінці («Спокусник»)
В українському прокаті: з 2 грудня 2021 року.
Бекґраунд. Стрічка вже має такі премії та нагороди:
В одному з інтерв’ю режисер Філіп Штьольцль розповів, що ще зі школи був книголюбом, і вперше прочитав «Шахову новелу» ще d підлітковому віці, коли йому було 15 чи 16 рокiв. Історія запала йому в душу. Текстове першоджерело, на думку режисера, дуже метафоричне, щоб одразу розставити потрібні для кіно акценти й внести правильні емоції. Врешті-решт Штьольцль вирішив подати стрічку на межі марень головного героя та реальності: «Мистецтво – це завжди подорож у невідоме, де ви приймаєте певний ризик невдачі». Філіп не знав точно, яка стрічка в нього вийде. Декорації та візуальні ефекти теж сприяють розмежуванню прекрасного й богемного світу та світу страху й злочинів.
Вам сподобається, якщо: ви любите європейське кіно, яке змушує думати і хочете побачити історію про те, як неулюблене заняття може стати порятунком за нелюдських умов існування.
Вам не сподобається, якщо: ви не налаштовані побачити стрічку про винахідливі способи виживання, прагнення до великого в найстрашніші часи та бажання у будь-який спосіб, навіть за найпринизливіших обставин, залишитися людиною з честю та не втратити розум.
Головна причина подивитися: задуматися над тим, до яких особистих травм і трагедій цілих поколінь призводять війни та збочені бажання хворих лідерів, ті тих, хто хоче їм прислужитися.