У недiлю, 13 лютого у Малому театрі (вул. Олеся Гончара, 33) відбудеться показ вистави «Двоє».
Початок о 19:00. Вартість квитків 350 грн.
У вівторок, 15 лютого у Малій Галереї Мистецького арсеналу (вул. Лаврська, 10) можна відвідати виставковий проєкт «Близько» фотографа Тараса Бичка.
Проєкт оприявнює переживання станів, з якими зіштовхується людина після того, як дізнається про онкологічний діагноз та під час перебігу лікування.
Від народження людина має два «паспорти», як пише Сьюзен Зонтаґ, – у царство здорових та царство хворих (есей «Хвороба як метафора»). Усі ми, звісно, прагнемо першого, але рано чи пізно потрапляємо у другий. Після переживання досвіду світової пандемії, страху чогось такого невловимого для ока, але в той же час смертельного, ми стали боятися ще більше. Ми ізолюємось, не довіряємо, а наша свідомість часто генерує міфи, щоб хоч якось захиститись. З іншого боку, хвороба наближає до себе, дає можливість глибше себе пізнати та прийняти, перезібрати життя наново.
Початок о 12:00. Вхід вільний.
У середу, 16 лютого у Dymchuk Gallery (вул. Ярославська, 21) триватиме виставка Pomme de Boue. На виставці представлені скульптурні роботи та мозаїки, створені впродовж 2021 року.
Основним медіумом для групи анонімних авторів є мозаїка. З осені 2018 року і до сьогоднішнього дня митці розмістили на вулицях міста більш ніж 300 об’єктів, створених з яскравої керамічної плитки. При цьому, впродовж трьох повних років активної діяльності групи, об’єкти демонстрували тенденцію до збільшення від 5-10 до 40-50 см завширшки.
Власне поле художніх інтересів автори окреслюють навколо структури візуальної форми, при цьому непрямо звертаючись до спадщини Пікассо, конструктивізму, Баугаузу, геометричному абстракціонізму. Pomme de Boue протиставляють себе конвенційним стріт-артистам сучасності та кажуть про флорентійську мозаїку, з акцентом уваги на процесуальності створення цілісного зображення та важливості ліній-проміжків між окремими елементами робіт. «Велика, агресивно-яскрава та ірраціональна у композиції мозаїка виглядяє монументально, утворює навколо себе монументальність, та, врешті решт, сама стає монументом».
Початок об 11:00. Деталі за посиланням.
У четвер, 17 лютого у вітчизняний прокат виходить нова стрічка «Локрична піца» Пола Томаса Андерсона.
Назва «Локрична піца» відсилає до популярної у 1960-70-х американської мережі вінілових платівок (а ця назва своєю чергою посилається на скетч дуету коміків Еббота та Костелло). Дія фільму відбувається саме в цей період. За сюжетом, головний герой, підліток-актор хоче домогтися успіху в Голлівуді і знайомиться з найнесподіванішими персонажами з індустрії.
Головні ролі в картині зіграли Купер Гоффман – син актора Філіпа Сеймура Гоффмана – і рокерка Алана Хаїм. Гоффман-молодший зіграє молодого актора, а Хаїм – його любов. Бредлі Купер виступить в ролі Джона Пітерса, голлівудського продюсера та колишнього перукаря, який зустрічався з Барброю Стрейзанд і продюсував фільм «Народження зірки» з нею. Також у стрічці з'являться Шон Пенн, Том Вейтс, Бен Стіллер, Крістофер Вокен і Майя Рудольф.
Розклад сеансів та вартість квитків уточнюйте на сайтах кінотеатрів.
У неділю, 20 лютого у Музеї Лесі Українки (вул. Саксаганського, 97) пройде подія «М.Лисенко. Кохані жінки та музика». Олександр Харламов (бас), каріна кондрашевська (сопрано).
У програмі, зокрема: Т. Шевченко «Ми заспівали, розійшлись»
з вокального циклу на вірші Г. Гейне, переклад М. Славинського
До найвідоміших творів Лисенка належать музика гімнів «Молитва за Україну» та «Вічний революціонер», котрі зокрема виконував хор Кирила Стеценка під час Свята Злуки, опери «Тарас Бульба», «Наталка Полтавка» та інші. Лисенко створив численні аранжування народної музики для голосу й фортепіано, для хору та мішаного складу, а також написав значну кількість творів на слова Тараса Шевченка.
Початок о 15:00. Вартість квитків 150 грн.