Свіжі кінопрем’єри: «Герой» та «Найгірша людина у світі»

Сінематерапія в дії

Кадр зі стрічки «Герой»
Фото: DR

Рубрика Lifestyle від початку повномасштабного вторгнення рф на територію України була на паузі не лише у нашому виданні... Ба більше, досі можна почути фразу, що «культура та розваги зараз не на часі». Але, як казав Вінстон Черчилль: «А за що ми тоді воюємо?» 

Саме тому сподіваємося час від часу тішити читачів Mind новинками кінопрокату, який працює хоч і не повною мірою, проте дозволяє хоча б на кілька годин відволіктися від новин і тривожної реальності, у якій ми всі опинилися. 

Кінематографічний ескапізм цього місяця радує двома майже протилежними історіями – про іранського ув’язненого, який намагається повернути своє колишнє життя, і про розгублену інфантильну дівчину, яка шукає своє призначення. 

«Найгірша людина у світі»

Сюжет. На одній із вечірок тридцятирічна Юлія зустрічає чарівного молодого чоловіка. Дівчина вже має успішного бойфренда, проте її власне життя та кар’єра не реалізовані. Сподіваючись нарешті влаштувати своє життя, вона кидається у вир кохання й нових стосунків.  

В українському прокаті: з 14 липня.

Бекґраунд. Фільм був номінантом на премію «Оскар» у категоріях «Найкращий іноземний художній фільм» та «Найкращий оригінальний сценарій». А також отримав перемогу в номінації «Найкраща жіноча роль» на Каннському кінофестивалі 2021 року.

В одному з інтерв’ю режисер Йоакім Трієр («Тельма») посилається на думку данського філософа Сьорена К’єркегора, який сказав, що «ми можемо зрозуміти наше життя лише назад, але ми змушені жити ним вперед». 

Свіжі кінопрем’єри: «Герой» та «Найгірша людина у світі»

Також Трієр додав: «Нас усіх збиває з пантелику те, що ми завжди вчимося надто пізно. Ми проходимо через речі абсолютно незрозумілі та загадкові. А потім через роки це розуміємо».

Режисер також згадує британського письменника та психоаналітика Адама Філіпса, який зазначав, що в терапевтичній кімнаті він часто відчуває, як люди проживають усе життя з уявною частиною себе: «Люди думають про стосунки, які, на їхню думку, могли б або повинні були бути або були б у майбутньому, якби вони розірвали стосунки, у яких були. І все це уявне було невисловленим або непрожитим. І це життя».

Свіжі кінопрем’єри: «Герой» та «Найгірша людина у світі»

Історія головної героїні Юлії така довга, на думку режисера, бо вона раптом починає усвідомлювати, як створює досвід стосунків. «Як вона потрапила в одну роль в одних стосунках, а потім бере на себе геть іншу роль у наступних – можливо, навіть роль іншого партнера з перших. Ви перебуваєте по різні сторони в певних дискусіях, рухаючись уперед. І ви стаєте багатшою людиною через цей іноді болісний досвід, більш цілісною людиною і, можливо, більш сприймаючою з точки зору прийняття інших».

Свіжі кінопрем’єри: «Герой» та «Найгірша людина у світі»

Вам сподобається, якщо: ви готові побачити історію доволі інфантильної дівчини, яка ніяк не зрозуміє, хто вона та в чому її призначення, а тому не може і вдало побудувати стосунки, і збагнути, яку людину вона хоче бачити поруч. 

Вам не сподобається, якщо: ви не любите кіно, яке оспівує буденні речі на прикладі героїні, яка вчиться чути свій внутрішній голос, припускається купи помилок і розбиває серця тих, хто їй довірився. 

Свіжі кінопрем’єри: «Герой» та «Найгірша людина у світі»

Головна причина подивитися: поринути в оповідь без особливих драм і переломних моментів, але у своєрідну притчу про те, як іноді варто віддатися хаосу та спробувати не силувати себе обтяжливою рутиною. Як можна застрибнути у випадкові стосунки, які здаватимуться згодом ідеальними в порівнянні з іншим миттєвим захопленням.

Свіжі кінопрем’єри: «Герой» та «Найгірша людина у світі»

Стрічка змусить вас обійняти кохану людину або зателефонувати чи написати приємні слова, якщо він або вона не поруч. Це свого роду фільм-рефлексія про те, що ідеалу ніколи не досягти, а тому ви або змінюєте своє ставлення, або оточення. Але від себе не втечеш. 


«Герой»

Сюжет. Рахіма відпускають із в’язниці на два дні. Він намагається розібратися з боргом, через який і потрапив за ґрати. Його наречена знаходить сумку з грошима. Герой вирішує знайти їх власника. 

В українському прокаті: з 21 липня.

Бекґраунд. Український кінопродюсер Денис Іванов охарактеризував стрічку як шедевр від іранського майстра «кіно морального неспокою» Асгара Фархаді, що отримав гран-прі Каннського кінофестивалю. «Фархаді не порушує політичних тем, він плете своє мереживо з проблем простих людей. Кожен його фільм можна охрестити етичним трилером», – вважає Іванов. 

IndieWire пише, що «Герой» поєднує глибокі моральні питання з тонкощами сучасного життя та іранської правової системи. Змушувати людей зважувати свої ідеали проти суворої реальності недосконалого світу – одна зі спеціальностей Фархаді. І хоча його герої часто стикаються з наслідками власного вибору, режисер вважає, що кожен має трохи послабити їх». 

Свіжі кінопрем’єри: «Герой» та «Найгірша людина у світі»

«Коли людина стає свого роду героєм у суспільстві, люди думають, що вона не повинна робити жодних помилок», – каже Фархаді. 

Вам сподобається, якщо: ви хочете переглянути драму, в якій протагоніст стає героєм свого роду реаліті-шоу; коли про нього знімають пафосні сюжети, а тому є певні завищені очікування, але іноді емоції беруть гору над думками про краще майбутнє. 

Свіжі кінопрем’єри: «Герой» та «Найгірша людина у світі»

Вам не сподобається, якщо: ви не будете вражені реалістичним кінопортретом людини, яка зробила купу маленьких помилок, що врешті дуже демотивує, але демонструє те, наскільки важливі обережність і продумування всіх кроків наперед. 

Свіжі кінопрем’єри: «Герой» та «Найгірша людина у світі»

Головна причина подивитися: побачити історію про те, з яких хитких речей складається репутація та як важко боротися із системою, коли оточення налаштоване проти тебе.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS