З огляду на економічну кризу в країні, президент Венесуели у неділю 30 квітня вчергове підняв мінімальну заробітну платню на 60%. Про це повідомляє CNN.
Президент Ніколас Мадуро оголосив про зміни в телешоу. Це останнє із серії підвищень мінімальної зарплатні.
Хоч здається, що підвищення значне, ціни на їжу, товари і медицину стрімко зростають, що зробило покупки для багатьох венесуельців надто дорогими.
Криза вивела жителів країни на протести, на яких панує хаос та жорстокість. Минулого тижня у середу, принаймні 28 людей загинуло під час заворушень, як повідомляє Генеральний прокурор Венесуели.
Очікується, що безробіття в країні складе 25%, а наступного року сягне 28%. У 2015 році цей показник був 7,4%. Загалом, економіка Венесуели за минулий рік скоротилась на 18%.
Міжнародний Валютний Фонд прогнозує зростання інфляції до 720% цьогоріч і 2068% наступного року.
Мадуро, який зайняв посаду у 2013 році, поклав відповідальність за біди країни на економічну війну своїх політичних супротивників.
Нова зарплатня, анонсована ним у неділю, буде поширюватись на цілий ряд професій, серед яких вчителі, лікарі, пожежні, поліцейські і військові.
Завдяки останньому підвищенню, «мінімалка» зросла з 40 638 до 65 021 боліварів. Крім того, президент Мадуро дозволяє використовувати продовольчі талони в якості готівки.
Середня заробітна платня за місяць у Венесуелі складає приблизно 46,7$.
Як повідомляв Mind, з кінця березня у Венесуелі тривають масові антиурядові протести.