Протести у Венесуелі проти диктатури президента тривають, загиблих усе більше

Протести у Венесуелі проти диктатури президента тривають, загиблих усе більше

Мирні акції протесту переросли у вуличні бої

Протести у Венесуелі проти диктатури президента тривають, загиблих усе більше
Фото wikipedia.org

Сьогодні, в суботу, жителі Венесуели вийдуть на вулиці своїх міст одягнені в білий одяг ─ так вони вшанують пам’ять 22 людей, які загинули в антиурядових протестах за останні тижні. Про це передає CNN.

На вихідні в країні плануються масштабні «мовчазні» марші, які будуть спрямовані до резиденцій єпископів у різних містах.

На понеділок опозиція запланувала блокаду головних вулиць, доріг та магістралей.

Масові демонстрації проти президента Венесуели Ніколаса Мадуро почалися після того, як 30 березня Верховний суд Венесуели позбавив парламент повноважень, таким чином передаючи всю владу президенту-диктатору. Згодом це рішення скасували, проте це не заспокоїло ситуацію в країні, яка перебуває у глибокій економічній кризі.

Ситуація у Венесуелі серйозно загострилася, коли в столиці країни Каракасі мирна демонстрація вилилася в сутички з поліцією, внаслідок яких лише за одну ніч ─ із четверга на п’ятницю ─ було убито 13 людей, серед яких і 13-річна дитина.

Загальна кількість загиблих від початку протестів сягнула 22 людей.

Представництво у Венесуелі Організації захисту прав людини опублікувало заяву з засудженням вбивств.

«Демократичний світ повинен твердо стати на підтримку молодих чоловіків і жінок у Венесуелі, які ризикують своїм життям за свободу і демократію, не визнаючи диктатуру Ніколаса Мадуро», ─ сказав Тор Халворссен, венесуельський президент Фонду з прав людини.

Нагадаємо, напередодні демонстрації влада заборонила лідеру опозиції Енріке Капрілесу займати державні посади протягом 15 років. Це позбавило його шансу виставити свою кандидатуру проти Мадуро на майбутніх президентських виборах. На попередніх виборах Капрілес поступився чинному президенту кількома відсотками голосів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті