Меткомбінат «Азовсталь» посів перше місце серед забруднювачів водних ресурсів України, а ММК ім. Ілліча опинився на другому місці у сотні головних забруднювачів повітря країни. На третьому опинилася «Запоріжсталь».
Такі дані сьогодні озвучив міністр екології України Остап Семерак під час презентації рейтингу топ-100 основних забруднювачів навколишнього природного середовища, передає 0629.com.
У дослідженні визначені топ-100 головних забруднювачів навколишнього середовища в Україні в 2016 році. Їх розділили на три категорії: ті, хто викидає відходи в повітря, у воду і виробляє промислові відходи.
Головні підприємства-забруднювачі розташовані у Донецькій, Дніпровській та Запорізькій областях.
На першому місці за забрудненістю водних ресурсів – маріупольський меткомбінат «Азовсталь». До того ж підприємство, на відміну від інших меткомбінатів країни, не платить за використання морської води жодної копійки на тій підставі, що у законі України взагалі не передбачено промислове використання морської води.
На другому місці серед головних забруднювачів води – Дніпровський меткомбінат, а на третьому – «Запоріжсталь».
Серед забруднювачів повітря лідирує «Арселор Міттал» в Кривому Розі, на другому місці – ММК ім. Ілліча в Маріуполі. На третьому – меткомбінат в Івано-Франківській області.
Семерак зазначив, що органи місцевого самоврядування не готові до повноцінного моніторингу навколишнього середовища. І сьогоднішні штрафи не стимулюють забруднювачів до необхідної модернізації.