«Азовсталь» Ахметова – на першому місці серед забруднювачів водних ресурсів України

«Азовсталь» Ахметова – на першому місці серед забруднювачів водних ресурсів України

Такі дані сьогодні озвучив міністр екології України Остап Семерак

«Азовсталь» Ахметова – на першому місці серед забруднювачів водних ресурсів України
Фото pixabay.com

Меткомбінат «Азовсталь» посів перше місце серед забруднювачів водних ресурсів України, а ММК ім. Ілліча опинився на другому місці у сотні головних забруднювачів повітря країни. На третьому опинилася «Запоріжсталь». 

Такі дані сьогодні озвучив міністр екології України Остап Семерак під час презентації рейтингу топ-100 основних забруднювачів навколишнього природного середовища, передає 0629.com

У дослідженні визначені топ-100 головних забруднювачів навколишнього середовища в Україні в 2016 році. Їх розділили на три категорії: ті, хто викидає відходи в повітря, у воду і виробляє промислові відходи.

Головні підприємства-забруднювачі розташовані у Донецькій, Дніпровській та Запорізькій областях.

На першому місці за забрудненістю водних ресурсів – маріупольський меткомбінат «Азовсталь». До того ж підприємство, на відміну від інших меткомбінатів країни, не платить за використання морської води жодної копійки на тій підставі, що у законі України взагалі не передбачено промислове використання морської води.

На другому місці серед головних забруднювачів води – Дніпровський меткомбінат, а на третьому – «Запоріжсталь»

Серед забруднювачів повітря лідирує «Арселор Міттал» в Кривому Розі, на другому місці – ММК ім. Ілліча в Маріуполі. На третьому – меткомбінат в Івано-Франківській області.

Семерак зазначив, що органи місцевого самоврядування не готові до повноцінного моніторингу навколишнього середовища. І сьогоднішні штрафи не стимулюють забруднювачів до необхідної модернізації.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті