Нинішній рівень прибутку НАК “Нафтогаз України” виключає виплату компенсації компанії за поставки природного газу населенню по так званій спеціальній ціні. Про це заявив віце-прем'єр-міністр Володимир Кістіон, повідомляє Ліга.Бізнес
Нагадаємо, Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов НАК «Нафтогаз України» до Кабінету міністрів з вимогою визначити джерела фінансування компенсації збитків газової монополії від поставок газу населенню, релігійним організаціям і теплокомуненерго. Тобто, тим категоріям споживачів, яким постачання газу здійснюються в рамках спеціальних зобов'язань.
Володимир Кістіон відреагував на таке рішення закликом до Нафтогазу бути толерантними.
«Головним завданням Нафтогазу є забезпечення суспільних інтересів на ринку природного газу та захисту прав споживачів, а не отримання надприбутків. Це чітко зафіксовано в затвердженій урядом постанові про основні засади здійснення державної власності щодо НАК Нафтогаз.
Кабмін закликає Нафтогаз до толерантності: отримувати надприбутки за рахунок найбільш незахищених верств населення неприпустимо», – зазначив віце-прем’єр.
У Кабміні нагадали, що закон про ринок природного газу передбачає: суб'єкт ринку природного газу, на якого покладаються спеціальні обов'язки, має право на отримання компенсації економічно обґрунтованих витрат з урахуванням допустимого рівня прибутку.
«Компанія не несе ніяких економічно обґрунтованих втрат від покладених на неї обов'язків постачати газ населенню за спеціальною ціною – 4942 гривень за тисячу кубометрів», – наголосив Кістіон.
Він нагадав, що чистий прибуток Нафтогазу в 2016 р склав 22,5 млрд грн, що набагато більше в порівнянні з попереднім роком (збиток 36,3 млрд грн в 2015 р).
«Такі доходи свідчать, що економічно обґрунтованих витрат компанія не несе, особливо з огляду на те, що в структурі поставок газу – 95% Нафтогаз постачає населенню по так званій спеціальній ціні. Так про яку додаткову компенсацію може йти мова при таких доходах?» – заявив Кістіон.
Нагадаємо, 19 липня НАК “Нафтогаз” представила на затвердження Кабміну фінансовий план, який передбачав підвищення ціни газу для населення з жовтня 2017 року на 19% (на 931 грн до 5873 грн за 1000 кубів).
Однак Кабінет міністрів не підтримав плани НАК по збільшенню ціни газу.