Суд зобов’язав Уряд компенсувати “Нафтогазу” збитків від не підвищення цін на газ населенню

Суд зобов’язав Уряд компенсувати “Нафтогазу” збитків від не підвищення цін на газ населенню

Компенсувати будуть збитки від поставок газу населенню

Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов НАК «Нафтогаз України» до Кабінету міністрів з вимогою визначити джерела фінансування компенсації збитків газової монополії від поставок газу населенню, релігійним організаціям і теплокомуненерго. Тобто, тим категоріям споживачів, яким постачання газу здійснюються в рамках спеціальних зобов'язань, повідомляє РБК-Україна.

В процесі судового розгляду позивач в якості доказів навів такі аргументи: Кабмін, виконуючи норми зазначеного закону, наклав на «Нафтогаз» спецзобов’язання, згідно з якими НАК повинен продавати газ внутрішнього видобутку за фіксованою ціною (наразі – 4942 гривень без ПДВ).
«Однак Кабінет міністрів не визначив джерела фінансування і порядок визначення компенсації, право на отримання якої має суб'єкт ринку природного газу, що виконує спеціальні зобов'язання», – заявив «Нафтогаз» в своєму позові.
Згідно заяви, така бездіяльність уряду позбавляє компанію законного права на отримання компенсації.

Представник відповідача – Кабінету міністрів – зазначив, що визначення компенсації для позивача є правом, а не обов'язком уряду, до того ж законом «Про ринок газу» не встановлений термін, в який Кабмін повинен визначити таку компенсацію.

Але в результаті суд задовольнив позов НАК в повному обсязі: визнав протиправною бездіяльність Кабінету міністрів України, яка полягає в тому, що уряд не визначив джерела фінансування і порядок виплати відшкодування НАКу збитків, які компанія несе, виконуючи спецзобов’язання.

Як вже повідомляв Mind, столичні користувачі також мають борг перед “Київенерго” у розмірі 1,1 млрд грн. У червні він збільшився на 91 млн грн.

Державний бюджет також не компенсував заборгованість «Київводоканалу» за пільги та субсидій в розмірі 81,3 млн грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло