МВФ пітримує підняття ціни на газ для українців

МВФ пітримує підняття ціни на газ для українців

Міжнародний валютний фонд виступає проти змін до законопроекту

Згідно з постановою Кабміну, ціна на газ для населення повинна бути збільшена майже на 20% до 5873 грн за 1 тис. куб. м. Міжнародний валютний фонд виступає проти того, щоб у дану постанову вносилися зміни, повідомляє видання Insider з посиланням на власне джерело в штаб-квартирі МВФ.

Як повідомляє інформатор,  МВФ очікує від української влади виконання постанови уряду №187 у тому вигляді, в якому воно було прийнято Кабміном 22 березня 2017 року.

Українські новини повідомляли, що Уряд планував змінити постанову №187, аби не підвищувати ціну на газу з жовтня. У матеріалі зазначалося, що період визначення ціни газу на рівні імпортного паритету Уряд хоче розділити на дві частини: 1 квітня – 1 жовтня 2016 року та 1 квітня – 1 липня 2017 роки замість червня 2016р – травня 2017 року. Саме в ці періоди йде активне закачування газу в сховища і ціна на нього мінімальна.

Нагадаємо, 19 липня НАК “Нафтогаз” представила на затвердження Кабміну фінансового плану. Він передбачав підвищення ціни газу для населення з жовтня 2017 року на 19% (на 931 грн до 5873 грн за 1000 кубів).

Однак Кабінет міністрів не підтримав плани НАК по збільшенню ціни газу. «Є пропозиція, коли ми затверджуємо цей план ПАТ «Нафтогазу», разом з Мінекономіки, Міненерговугілля і Мінфіном скоригувати показники дохідної частини фінансового плану на 2017 рік відповідно до чинних цін на 1 квітня 2017 року», – зазначив міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів. Саме з такими пропозиціями фінплан був затверджений.

Mind розбирався до чого прагне «Нафтогаз» у 2017 році, та чи вдасться компанії досягти задекларованих показників.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло