Програміст, який зупинив WannaCry, зізнався, що створив код для збору банківських даних

Хатчинса звільнили під заставу в 30 тисяч доларів, які інтернет-спільнота зібрала спільнокоштом

фото thehackernews.com

Британський експерт з кібербезпеки Маркус Хатчинс після арешту зізнався на допиті в поліції, що створив код, який збирає банківські реквізити, і вказав, що він продав його, заявив у п'ятницю прокурор США в суді. Про це пише Financial Times.

22-річний Маркус Хатчинс став відомим після того, як у травні зупинив поширення вірусу WannaCry, знайшовши в цій програмі слабке місце – kill switch.

Він планує не визнавати себе винним за всіма шістьма пунктами, повідомив його адвокат. За звинуваченями, висунутими йому прокурорами, йому може загрожувати до 40 років в'язниці.

Хатчинса було взято на поруки із заставою в розмірі $30 000, зараз він не має права залишати США.

Ендрю Маббітт, колега Хатчинса, розповів, що гроші на заставу вони зібрали методом краудфандінгу, після того як він оприлюднив рекомендаційні листи від людей, які знають Хатчинса.

Хатчинс, який живе в Норт-Девоні (Англія), прилетів у США на конференцію з кібербезпеки минулого місяця.

У четвер, 3 серпня, вже на шляху додому, його арештувала поліція за звинуваченням у продажу, рекламі й отриманні прибутку від шкідливого ПЗ, відомого як Kronos.

За кілька годин до того, як Хатчинс мав приземлитися в Лондоні, близький друг зрозумів, що щось не так, коли той перестав відповідати на повідомлення з аеропорту в Лас-Вегасі. Ця тиша була незвичайною для активного онлайн-юзера, відомого в мережі як MalwareTech.

Обдзвонивши всі лікарні, зрештою друг зясував, що Хатчинс – у штаті Невада, і попередив його матір – медсестру, яка чекала сина в лондонському аеропорту: «Через специфіку його роботи до нього, напевно, виникло багато запитань. Можливо, його спитають про атаку вірусу WannaCry».

Технічні знання Хатчинса принесли йому високу репутацію серед інших експертів в галузі кібербезпеки – і велику зарплату за його роботу в американській консалтинговій компанії Kryptos Logic з кібербезпеки.

Хатчинс працював на дому і часто співпрацював з правоохоронними органами Великобританії для виявлення хакерів в Інтернеті. Однак ні Нацагентство по боротьбі зі злочинністю, ні Національний центр кібербезпеки, ні британське МЗС не знали, що його переслідують в США.

В МЗС запевнили, що контактують з місцевою владою в Лас-Вегасі в зв’язку з арештом британського громадянина і надають підтримку його сім'ї.

Пітер Хітон-Джонс, депутат від Норт-Девона, висловив «стурбованість і шок, виражені багатьма місцевими жителями», додавши, що він написав в МЗС вимогу, щоб Хатчинс отримав консульську допомогу.

«Я згоден, що Великобританія не може втручатися в судовий процес в іншій країні, – сказав він. – Однак люди, які знають його в рідному місті і в ширшій кібер-спільноті, шоковані звинуваченнями проти нього».

Нагадаємо, суд Іспанії дозволив екстрадицію в США російського хакера Лісова. За три роки він з допомогою вірусу виманив із банків США майже мільйон доларів.

Як повідомлялося, російського хакера Левашова готують до екстрадиції в США, де йому загрожує 52 роки в'язниці. Створена Левашовим мережа розсилала 2500 спам-листів щодня і заробляла сотні тисяч доларів.

Тим часом у Греції нещодавно заарештовано «бога кіберзлочинності» росіянина Вінніка за відмивання $4 млрд з допомогою біткоін-платежів. Його теж чекає екстрадиція в США. Найбільший у світі майданчик для відмивання грошей через біткоіни – біржа BTC-e в зв’язку з арештом Вінніка закрилась на «технічні роботи».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS